iPhone 12 Ön Sipariş Aralık Ayı İtibariyle Başladı!

İphone 12 Ön Sipariş

iPhone 12 ön sipariş vermek isteyen kullanıcılar, iPhone 12 ne zaman satışa sunulacak sorusuna cevap aramaya başladı. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iPhone 12’nin ülkemize gelmesi oldukça uzun sürdü. Pandemi döneminden dolayı ülkemize gelmesi uzun süren iPhone 12, gün itibariyle satışa sunulmaya başlandı. iPhone 12 sipariş vermek isteyen tüketiciler, 1 Aralık tarihinde siparişlerini oluşturarak ürünlerini teslim almaya başladılar.

Birçok e-ticaret sitesi üzerinde ön siparişler alınmaya başladı ve teslim günü 4-5 Aralık olarak belirlendi. Belirtilen bu tarihten itibaren cihazlar kullanıcılarına teslim edilecek. Her yıl eylül ayı içerisinde yeni modelini duyuran Apple, bu yıl yine aynı şekilde yeni bir modeli 2020 Eylül ayı içerisinde kullanıcılarına duyurdu. İphone 12 modelinin tahmin edilenden daha fazla ilgiye neden olması yüksek satış rakamlarına ulaşmasına katkı sağladı.

Telefon piyasasının %50’sini karşılayan dünya devi Apple, pandemi dönemi içerisinde istemiş olduğu satış rakamını çok kolay bir şekilde yakalamayı başardı.

iPhone 12 Ön Sipariş Başladı!

Koronavirüs salgınından dolayı sadece ülkemizde değil dünya üzerinde teslimatlar geç yapılmaya başladı ve dolayısıyla satışlara da geç başlanmış oldu. Bugün itibariyle ülkemizdeki e-ticaret sitelerin stoklarına giren İphone 12’nin yoğun talep görmesi aynı gün stokların tükenmesine neden oldu. Stokların tükenmesiyle birçok sipariş teslim edilemediği gibi sipariş vermek isteyenlerin siparişleri de alınamadı. 1 Aralık günü iPhone 12 ön siparişi açan firmaların büyük bir bölümü 4 Aralık gününde siparişlerin büyük çoğunluğunu teslim etmeyi başardı.

Stokların hızla tükenmesi tekrar ön siparişlerin aktif olmasına neden oldu. iPhone 12 fiyatı uzun süredir merak konusu olmuştu ancak aralık ayı içerisinde satış fiyatları da belli olmuş oldu. Fiyatlar; iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerine bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.