iPad’ler Eğitimde Yaygınlaşıyor!

Dünyada pek çok okul artık iPad kullanmaya başladı. Çocukların bu çok sevdikleri cihaz aynı zamanda bir eğitim aracına dönüştü.

Bazı ülkelerde Apple Eğitim bakanlıkları ile anlaşmaları sayesine, okullarda iPadlar devlet tarafından dağıtılmaya başlandı. İpad kullanımında çocuklar daha fazla inisiyatif kullanıyorlar. İpadın imkânları bir yerde çocukların yaratıcılıklarını da geliştiriyor. İpad’ın potansiyelinin gün geçtikçe büyümesi diğer bir avantaj. İpad uygulama marketine her gün pek çok yeni uygulama ekleniyor. İpadın aynı zamanda bir çizim aracı olması, çocukların çizim için harcayacakları boya ve kâğıt masrafını da düşürüyor. Ayrıca İpad sadece bir kalem değil. komplike bir sanat eğitimi vaat ediyor. iPad çocukların performanslarını ölçmek ve öğretmenleriyle iletişimde kalmaları için de uygun bir cihaz. Kimi okulların İpad’a özel geliştirdikleri uygulamalar, çocukların performans gelişimini doğrudan öğretmene aktarıyor. Bu sayede öğretmenler çocukların hangi alanlarda eksik kaldıklarını tespit edip o alanla ilgili çalışmalar yapabiliyor. Bunun dışında öğrenciler ders saatleri dışında, takıldıkları bir konuda öğretmenlerine ya da arkadaşlarına mesaj atıp konuyu öğrenebiliyor.

Bazı okullarda iPad ile verilen eğitim o denli ilerlemiş ki, kimi çocuklar kendi oyun uygulamalarını geliştirip, Apple Store üzerinden sunmaya başlamışlar. İlkokul çağında ki öğrencilerin yazılım üreterek para kazanmaya başlaması, geleceğin Bill Gates ya da Steve Jobs’ların temellerinin atılması demek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.