İOS 7’de Arka Planda Youtube Videolarını Çalıştırmak!

Iphone model telefonunuzdan web tarayıcınızı kullanırken bir yandan da Youtube’dan müzik dinlemek isteyenler için artık bir çözüm yolu var. Youtube uygulamasından video izlerken ana ekrana geldiğimizde video oynatmayı durduruyor. Eski İOS sürümlerinde arka planda müzik dinlenebiliyordu.
Peki İOS 7 için bu işi nasıl çözebiliriz?

İOS 7 de kullanılamayan bu özelliği ufak bir ipucu ile yeniden kullanabileceksiniz. Söyleyeceğim adımları takip ederek uyguladığınız taktirde artık iPhone’unuzda Youtube’dan şarkı dinlerken aynı anda oyun oynayabilecek, maillerinizi okuyabilecek ve ya sosyal medya hesaplarınızda gezinebileceksiniz.

IPhone’da arka planda Youtube videolarını çalabilmek için şu adımları takip edin;

  • Yapmanız gereken en önemli adım, videoları telefonunuzun Youtube uygulamasından değil, tarayıcınız Safari’den Youtube’a girmeniz.
  • Bu şekilde Youtube’a girdikten sonra dinlemek istediğiniz şarkının videosunu bulup açın.
  • Video oynatıldıktan sonra Home tuşuna basıp ana ekrana gelin. Böylelikle video durmuş olacak ama siz bunu çalıştırabileceksiniz.
  • Telefonunuzun gizli menüsü olan Control Center menüsü açın. Orada Youtube linki görünecek. Üzerindeki oynat tuşuna bastıktan sonra video yeniden çalışacaktır.
  • Daha sonra Control Center’ı yeniden gizleyebilirsiniz. Video hala çalmaya devam edecek. Artık aynı anda hem Youtube’dan müzik dinleyip hem de istediğiniz başka bir işlemi yapabileceksiniz.

Bu işlemi İOS 7 yüklenmiş iPad ve iPod Touch’ta da uygulayabilirsiniz.