İOS 7 Bilinmeyen Özellikleri

iPhone kullanıcılarının İOS 7 yi yüklemesi ile yepyeni özelliklerde beraberinde geldi. Ama İOS 7 ye gelmiş olan bu yeniliklerin bazıları bilinmiyor bile. Sizde belki hala bazı özellikleri fark edememiş olabilirsiniz.

İşte dikkat çekmeyen ve gizli kalan o özellikler:

Yeni saat özelliği

Telefonunuzun saat iconuna dikkat ettiniz mi? Saat artık saniyeleri dahi gösteriyor.

Bir çok uygulamayı aynı anda kapatma

Telefonunuzun orta tuşuna iki kez basın. Ekrana açık kalmış uygulamalar gelecek. 3 parmağınız ile tek seferde 3 açık uygulamayı kapayabilirsiniz.

Menü isimlerini netleştirme

Menüdeki uygulamaların adlarını koyulaştırarak daha net yapabilirsiniz. Ayarlar, Genel, Ayarlar, Erişebilirlik kısmından “kalın yazı” bölümünü seçebilirsiniz.

Engelleme özelliği

Artık aramaları da mesajları da engelleye bileceksiniz. Yapmanız gereken Ayarlar, Telefon, Engellenen numaralar kısmına gelerek kimi istiyorsanız numarasını engelleye bileceksiniz.

Mesaj tarihi

Kısa mesajlarda ekranınızı sağdan sola ittirdiğinizde bütün mesajların yan kısmında tarihi ne zaman atıldığı görülebilecek.

Harita gece modu özelliği

Akşam araba kullanırken harita uygulamasına ihtiyacınız olabilir. Ama telefonun ekran parlaklığı göz alabiliyordu. Artık böyle bir şey yok. Harita uygulaması artık daha koyu bir bölümle karşınızda.

Siri ile kontrol

Daha önceden İOS sürümlerinde ses komutları Siri ile alarm ayarlanıyordu. Artık başka komutlarda eklenebiliyor. Mesela wi fi yi kapat, Ayarları aç gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.