iOS 5.1 Güncellemesi

Güncelleme hakkında son durum: 7 Mart itibarı ile güncelleştirme duyuruldu. Peki iOs 5.1 güncellemesi telefonlara nasıl yüklenecek?

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne girdiğinizde otomatik olarak tarama yapacak ve 5.1 sürümünü göreceksiniz. Dosya 177 MB görünüyor ancak yüklemeyi yapabilmeniz için telefonunuzda en az 1 GB boş alan olması gerekmekte…

iOs 5.1 indirme linkleri;

İndirme Linkleri;

Özellikle iPhone 4S sahiplerinin batarya sorununu çözmesi beklenen ve bunun yanında daha pek çok yenilik getirecek olan Apple’ın yeni güncellemesi merakla bekleniyor. Peki bu güncelleme ne zaman çıkacak ve içinde ne tür yenilikler olacak.

Güncellemenin öncelikle iPhone 4S sahiplerinin fazlasıyla şikayet ettiği batarya sorununu çözmesi bekleniyor. Bunun dışında beklenen en önemli özellik ise kameraya hızlıca erişmek için kilit ekranının yukarıya kaydırılarak kamerayı açma özelliği. Bu saydığımız iki özelliğin güncellemeyle birlikte gelmesi kesin gibi, ancak Apple kullanıcılarının merakla beklediği şimdilik sadece iPhone 4S‘e ait bir özellik olan Siri’nin, güncellemeyle birlikte eski modellerde de kullanılabilir hale gelmesi.

Apple‘dan bu konuda bir açıklama yok, kimileri özelliğin iPhone 4S‘in işlemci gücü gerektiği için gelemeyeceği konusunda hemfikirken kimileri ise diğer modellerinde yeterli olduğu ve güncellemeyle birlikte Siri’yi kullanabileceklerini söylüyor.

Güncellemenin bir diğer özelliği ise, Siri’ye getireceği Japonca dil seçeneği. Güncellemenin ne zaman çıkacağı Apple tarafından henüz açıklanmadı. Ancak Apple 7 Mart günü yeni iPad modelini tanıtacağını duyurdu. Apple’dan gelen bu haber güncellemenin 7 Mart günü yayınlanacağı sinyali vermişti ve beklenen oldu. İşte yeni güncellemenin birkaç ekran görüntüsü;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.