İntikam Kurşunu Film İnceleme ve Yorumları

İntikam kurşunu filmini incelemeden önce sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim. Çok fazla beklentiye girmeden sert bir polisiye istiyorsanız, İntikam kurşunu filmini tavsiye ediyoruz. Şimdi İntikam Kurşunu Filmi’nin konusundan kısaca bahsedelim. Jimmy Bobo(Sylvester Stallone) polislerden hoşlanmayan kiralık katildir. Son işini yaptıktan sonra işvereni işle buluşmaya geldiğinde, arkadaşı öldürülür. Bobo kaçar. Ancak genç dedektif Taylor Kwon(Sung Kang) Bobo’yu bulur ve işin üzerine gitmek için ondan yardım ister. Filmin yönetmeni Walter Hill daha çok bilim kurguları ile tanınıyordu.(Yaratık-Alien Predatör’e Karşı-Prometheus)Yönetmen İntikam Kurşunu filmi ile farklı bir türde çıkmış.

Sylvester Stallone aksiyon yıldızları içinde sürekliliği ileri yaşına rağmen taşıyabilmesi açısından ilginç bir örnek. İtalyan Oyuncu tamam bu son dediğimiz anda yeni bir film ile kendini izlettirmeyi başardı.2013 ABD yapımı olan İntikam Kurşunu buna sadece bir örnek. Hatırlarsanız bir önceki filmde tüm aksiyon yıldızlarını bir araya getirerek(Cehennem Melekleri 1-2)gene adından söz ettirmişti. İntikam kurşunu filminde ki Jason Momoa(Keagan) bir tetikçi olarak Bobo’nun peşindeydi. Yönetmen burada, Stallone’nin Antonio Banderas ile çevirdiği, Suikastçı filminden esinlenmiş görünüyor. Filmde ve Stallone genç dedektifi canlandıran Sung Kang arasında bir kimya sorunu var. İki oyuncu arasında farklılıklardan bir mizah yaratma çabası yeterli değil. Ayrıca final sahnesinde ki çatışma sahneleri, aksiyonun bilindik temasını aşmaktan uzak.

İntikam filmi için yorumumuzu başta yapmıştık. Yineleyelim. Polisiye filmlerden hoşlananlar ve Stallone hayranları memnun kalacaktır. Ancak bir Kobra, Tango Cash ya da Uzman’daki tat yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.