İnternet’siz Youtube’dan Video İzleyin!

Çok yakında İnternet olmasa bile YouTube’dan video seyredilebilecek.

Telefondan İnternet kullanan kişiler için, kablosuz ağ kullanımı sırasında netteki bazı bilgileri kaydedip, başka zaman İnternet olmasa bile istedikleri an tekrar bakabiliyorlardı. Ama Youtube, sitesindeki videoların kaydedilmesini ve daha sonra İnternet olmadan izlenmesini telif sebeplerinden dolayı istemiyordu. Ama bu olay artık Youtube un Kasım da çıkacak olan yeni özelliği ile değişecek.

Google ın yaptığı açıklamada Youtube uygulamasında bazı videoların artık İnternet olmasa da izlenebileceğini bildirdi. Bu şekilde kişiler artık İnternetlerinin olduğu zaman videoları kaydedip daha sonra internetlerinin olmadığı zaman ya da yolda, uçakta, trende, şehirden uzak kırsal bölgelerin internetin çekmediği yerlerde oldukları zaman ne zaman isterlerse kaydettikleri videoları izleyebilecekler.

Bu içeriklerde daha önceden eklenen reklam varsa, kişi onları da seyredecek ve cihaz yeniden İnternet’e girdiğinde reklam ve videoların seyredilme oranı sistemde kaydedilecek.

Kaydedilen videolar, İnternet olmadan kırk sekiz saat süresince seyredilebilecek. Bu saatin sonunda telefon İnternet’e girmemişse, kaydedilmiş video bir sonraki İnternet bağlantısına kadar bloke olacak. İnternet’e girildiğinde de zaman sıfıra inecek ve sıfırdan bir 48 saat başlamış olacak.

Videoları paylaşan kişiler isterlerse bu videoların İnternetsiz seyredebilme özelliğini kapalı tutabilecekler. Bu özellik çok yakında Kasım ayı gibi kullanıcılarını sevindirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.