İnternet’i Tüketen Uygulamalar Neler?

Çok eskiden sadece masaüstü bilgisayarlarda internete girer internet kotamız bitmesin diye interneti çok kısıtlı kullanırdık. Artık çoğu kişinin evinde sınırsız internet var gibi. Ama bunun dışında telefonlarımız içinde internet paketi yapıyoruz. Peki, bu paketin çabuk bitmemesi için ne yapmalıyız?

Güç geçtikçe akıllı telefon çeşitleri çoğalmaya başladı. Haliyle internet bu telefonların vazgeçilmez oluyor. Peki, interneti en fazla tüketen uygulamalar hangileri?

Televizyon Seyretmek

İnternet’i en çok tüketenler içerisinde televizyon seyretmek geliyor. Hal böyle olunca dakikalar içinde bile MB’ların çoğu harcanıyor.

Navigasyon Kullanımı

İnterneti hızlıca tüketen uygulamalardan biride navigasyon uygulaması. Günümüzde artık herkesin kullandığı bu uygulama 15 dk da bile 10 MB internet harcıyor.

Radyo

Akıllı telefonların çoğunda radyo yok. Ama alternatif olarak radyo uygulamaları telefonların uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

Mesajlaşmak

Ücretsiz olarak indirilen mesajlaşma uygulamaları, kullanımları sırasında özellikle resim, video ve ses verileri gönderirken interneti hızla tüketiyor.

E-mail Servisleri

İş hayatında önemli bir yeri olan e-posta servisleri, bir fotoğraf bile gönderilmesi sonucunda MB’leri hızla tüketiyor. Günde 10 küsür fotoğraf göndermek bile ortalama 5 MB harcıyor.

Ortalama 15 dk içinde en çok interneti harcayan, televizyon ve video seyretmek gibi görünüyor. Bunların dışında sosyal medya uygulamaları da internetinizi hızla tüketiyor.

2 Yorum

  1. ömer taşkın Cevapla

    yoruma katılıyorum 50gb kotam var 15günde bitti diyorlar imkansız olan birşey firmalar daha yüksek akında paket almamız için hız düşürüyor dolandırıcı hepsi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.