Instagram’ın Beğeni Gizleme Özelliği

Instagram’ın Beğeni Gizleme Özelliği

Instagram kullanıcılarının merakla beklediği “Instagram’ın Beğeni Gizleme Özelliği” ne zaman çıkacak? Gönderilerde bulunan beğenilerin gizlenmesine olanak sunan beğeni gizleme özelliği uzun bir süredir bekleniyor. Çalışma şekli ve benzeri özellikleri bazı kullanıcı hesapları üzerinde test edilmiş ve edilmesiyle birlikte de geçici süreliğine beklemeye alındığını görmüştük.

Sosyal medya hesaplarında önemli bir yere sahip olan beğeni ve yorumlar, birçok kullanıcı tarafından gizli kalması yönünde oy kullanıldı. Bilimsel araştırmalara göz attığımızda ise; bu özellikler birçok kişiyi obsesif yaptığı bildiriliyor. Instagram, bu konudaki çalışmalarının devam ettiğini ve en kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağının bilgisini verdi.

Bununla ilgili çalışmalarını sürdüren Instagram, beğenilerin tamamen ve herkes için gizlemek yerine daha kullanışlı bir şekilde çalışmasını sağlamak adına bu özelliğin, istenildiğinde kapatılıp-açılabilmesinin daha yararlı olacağını belirtiyor. Test amaçlı olarak bu özelliği kullanıcılara sunduğunda olumlu dönüşlerin geldiğini de söylemek isteriz.

Özellikle; British Information Commissioner’s Office tarafından beğenilerin gizli kalmasının daha yararlı olacağı önerisi, Instagram’ın dikkatini çekmiş ve bu isteği değerlendirmeye almıştır. Beğeni gizleme çalışmalarındaki asıl amaç; gençlerin beğeni uğruna kendilerini yanlış yönlendirmeleri ve benzeri eylemlerinin önüne geçmek olduğu bildiriliyor.

Instagram’ın Beğeni Gizleme Özelliği Ne Zaman Kullanılacak?

Konumuza dönecek olursak, Kanada üzerinde 2020 Haziran ayı içerisinde bu özelliğin kullanıma sunulduğunu belirtmek isteriz. Avustralya, Yeni Zelanda ve Brezilya gibi benzeri birçok ülkelerde de kademeli olarak kullanıma sunulmuş olup, henüz ülkemizde kullanıma sunulmamış olsa da, dünyanın dört bir yanında kullanan kullanıcıların olduğunu da söylemek isteriz.

Bu özellik tam olarak nasıl çalışacak? Gelen bilgiye göre gönderilerde gizlenen beğeniler sadece isimler olduğu söyleniyor. Beğenenlere göz atıldığında önceden olduğu gibi isimler görülecek ancak burada beğeni sayısı gizlenmiş olacağı yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.