Instagram’da Tehlike!

Telefonlarımızın en çok kullanılan popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram da takipçi arttırma ve fotoğraflarının beğeni sayısını çoğaltma vaadiyle 100 bin kişinin hesapları ele geçirildi.

Dünya’da toplam 150 milyon kullanıcısı bulunan instagram’ı kullanırken artık daha dikkatli olmak da fayda var. Çünkü Twitter takipçi artırma yöntemlerinden sonra bu sistem artık instagrama da geldi. Hesap çalınma gibi bir durum Twitter da başınıza gelmediyse instagram’da sizi bu durum yakalayabilir. Bu uygulamaya güvenmek çok normal. Çünkü bu uygulama App Store ve Google Play den indiriliyordu.

Bu hesapları çalan IntsLike adında uygulama, kişilere instagram’da takipçilerinin sayısının artacağının sözünü veriyor. Ama karşılık olarak kişilerin kullanıcı ismi ve şifrelerini istiyor. Bu uygulamayı kullanmaya başlayan kişilerin çoğu tuzağa düşmüş yeni kişilerin takipçilerinin arasına giriyor. Kişilerin bundan haberleri bile olmuyor.

Instagram dan bir açıklama yapıldı ve o açıklamada bu uygulamayı kullanan 100 bin kişinin hesapları çalınmış durumda. Bunun üzerine Apple, App Store dan hemen uygulamayı kaldırdı. Aynı şekil de Google Play de bu uygulamayı mağazasından kaldırdı.

Antivirüs programının kurucusu Symantec, bu olayla ilgili açıklamasında IntsLike uygulamasının artık kişilerden takipçi arttırmaları için ücret talep ettiğini ve olayın iyice büyüdüğünü söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.