Instagram Artık Bol Reklamlı!

Instagram özellikle son dönemde fotoğraf tutkunlarının odak noktası oldu. Her gün milyonlarca fotoğrafın yayınlandığı bu hizmet, açıklamasında Instagram’ı sürdürebilir bir iş haline getirmek istedikleri şeklinde bir ifade geçiyor. Bu da Instagram’ın reklam alacağının bir işareti olarak yorumlanabilir.

Açıklama ile Instagram kibar bir şekilde dönemsel reklam alımları yapacağının ipuçlarını vermiş oldu. Aslında bu açıklama uzun zamandır bekleniyordu ve kullanıcılar için çok şaşırtıcı olmadı. Zira Instagram CEO’su hizmetin artık para kazanması gerektiğini ver bununda reklamlar yolu ile olacağını söylemişti. Instagram hizmette üye olan büyük isimlerin, az ve bir o kadar da görülmeye değer fotoğrafların, reklam şeklinde paylaşılacağını söylüyor. Aynen Facebook’un haberlerinde olduğu gibi.

Instagram üzerinde ki reklamları istediği zaman kapatabilen kullanıcılar, neyi beğenmediklerini de beyan etmiş olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.