İncir Reçeli 2 Film Yorumları

Kendine has şarkı söyleme stili ile ünlenen Halil Sezai’nin, İncir Reçeli filminin 2.si bugün sinemalardaki yerini aldı. Filmini birincisi 2011 senesinde vizyona girmişti. 3 yıl sonra filmin 2.si çekildi. İlk filmde Metin ve Duygu’nun imkansız ve dram yüklü aşkını izlemiştik. Bu defa Halil Sezai yine başrolde. Bu devam filmi, Metin’i canlandıran Halil Sezai’nin, Duygu’nun ölmesinden sonra 2 yıl yas tutan yalnız adam hallerini anlatıyor.

Metin, Duygu öldükten sonra bir süre yas tutmaya başlıyor. Yazar tarafını bir tarafa bırakan Metin, artık barlarda şarkı söylemeye başlıyor. Bir şekilde barda çalışan Gizem isimli bir kızla tanışınca, birbirlerine hikayelerini anlatıyorlar. Bu şekilde fark ediyorlar ki ikisi de benzer birçok şey yaşamışlar.

Filmde Halil Sezai’ye bu defa Şafak Pekdemir eşlik ediyor. Filmde bazı yabancı yapımlardan biraz esinlenmeler gözleniyor. Filmden çıkınca ağlayanlar da vardı, benim gibi gözü dolmayanlar da. O yüzden filmden nasıl etkileneceğiniz tamamen kişiden kişiye değişiyor. Sonunu tamamen söylemek gibi olmasın ama biraz klişeye kaçılmış sanki. Metin’in okumadığı birçok mektup oluyor. Daha sonra yardımcısı o mektupları okuyor ve anlıyor ki sevgilisi meğer birçok mektup göndermiş. Metin de her gün bu mektupları okumaya başlıyor. Ayrıca filmde Halil Sezai’den yeni şarkılar dinliyoruz. Film için özel yaptığı şarkılar 1. filmde olduğu gibi çok konuşulacak.

Filmde çok hoşuma giden bir cümleden alıntı yapmak istiyorum:
“Yalnız bir adam gördüğünüzde çalkalayın. Seven yerleri dibe çökmüş olabilir.”

1 Yorum

  1. MUSTAFA DEMİRHAN Cevapla

    Filmi dün izledim sinemada gerçekten 1 in ardından sevginin aşkın hüznün ve mutluluğun zirvelere taşındığı bir senaryo. Gerçekten hissederek büyük bir duygu yoğunluğu içinde izledim ve çok beğendim. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.