İlk Bakışta Windows 8

Son yıllarda o kadar çok işletim sistemiyle karşı karşıya geldik ki artık bir çok bilgisayar kullanıcısı bazı işletim sistemlerini kullanamadan diğer işletim sistemini kullanmaya başlıyor.

Örneğin bir çok Windows XP kullanıcısı Windows Vista işletim sistemini kullanmadan Windows 7 ile tanıştı. Aslında bunun nedeni Microsoft şirketinin Windows Vista işletim sisteminde aceleci olmasıydı. Windows Vista, Microsoft kullanıcıları için piyasaya sürüldüğü günden itibaren hayal kırıklığı oldu. Şimdi ise bir çok bilgisayar kullanıcısı ise Windows 7 ile tanışmadan Windows 8 ile tanışacak. Windows 7 piyasa sürüldükten 3 yıl sonra piyasaya sürülen Windows 8 bu sefer çok iddialı diyebiliriz. Microsoft’un şu sözü sanırım her şeyi anlatıyor. “Windows 8 aldığımız en büyük risk”.

İlk bakışta Windows 8’in geliştiri önizlemesi ile tüketici önizlemesi arasında 100.000 kod farkı olduğu söyleniyor. Buda Microsoft’un bu sefer piyasaya çok iddialı gireceğini gösteriyor. Bu sefer sanırım düşünmesi gereken taraf Apple ve Android firmaları olacak. Sizlerde bu cümlem ile benim Microsoft’dan yana olduğumu anlıyorsunuzdur.

Windows 8 ile göze ilk çarpan ve yıllarca beklediğimiz en büyük değişiklik hızlı bir önyüklemeye sahip. Eğer son bir yıl içerisinde popüler olan SSD disklerden kullanıyorsanız işletim sisteminizin açılması 1-2 saniye olacaktır.

Microsoft’un en çok vurguladığı noktalardan biri ise arayüzü, Windows 8’in arayüzü ile mobil cihazlarda çok rahat ve hızlı bir şekilde uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarımız için ise eski klasik masaüstünü aynen kullanabilirsiniz. Windows 8 ile Aero temasını artık kullanamayacaksınız. Bu şıklık açısından üzücü gibi gözükse de aslında performansınızı daha çok arttıracak.

Şimdi Windows 8’in biraz fiyatlarından bahsedelim. Ocak 2013 sonuna kadar geçerli olacak kampanya ile, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, Windows 8 Pro‘yu sadece 79TL’ye indirebilir. 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7’li bilgisayar satın almışsanız www.windowsupgradeoffer.com adresinden sunulan Windows Yükseltme Teklifi ile 29 TL’yeWindows 8 Pro’yu indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.