İlber Ortaylı Cahil Muhabbeti Nedir? İşte Capsleri!

İlber Ortaylı capslerini internette, Facebook’ta ve Twitter’da görmeyen yoktur. “Çok Cahilsin Keşke Ölsen, Bak Şu Kent Komple Cahil, Keşke Yıkılsa, Rica ediyorum, 3 üniversite bitirmemiş adam beni taşımasın”  da bunlardan bazıları. Peki İlber Ortaylı “Cahilsin” muhabbeti nedir?

Öncelikle İlber Ortaylı’nın kim olduğundan çok kısaca bahsedelim;

1947 doğumlu Ortaylı 2 yaşında Avusturya’dan Türkiye’ye geldi. Ankara Üniversitesi, Chicago Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Topkapı Sarayı gibi yerlerde görev almıştır. Özellikle Osmanlı Tarihi üzerine geniş kapsamda bilgiye sahip olan İlber Ortaylı şu anda Galatasaray Üniversitesi‘nde Tarih dersleri vermektedir. Ayrıca İlber Ortaylı Türkçe, Osmanlıca, Kırım Tatarca, Arapça, Farsça, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Latince, Yunanca, Rusça, Slovakça, Romence, Sırpça, Hırvatça ve Boşnakça bilmektedir.

Peki cahil muhabbeti nedir?

İlber Ortaylı yaptığı söyleşilerde ve misafir olduğu programlarda  “cahil, cahilsin, yarı cahiller, çeyrek cahiller” gibi kelimeleri sık sık kullanmakta. Özellikle gündemdeki olaylara ilişkin yaptığı açıklamalarda gündemdeki kişilere ve hatta canlı yayında sunuculara bile cahil diye hitap etmekte. İnternette trend olan “cahil muhabbeti” çeşitli yönler tarafından tiye alınınca da ortaya birbirinden ilgi çeken capsler ortaya çıkıyor.

İşte en beğenilen 20 İlber Ortaylı capsi;

ilber-ortayli-caps-11

Picture 1 of 22

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.