İki Yeni Film Vizyonda!

İki yeni film vizyonda ki yerini aldı. Neva ve Meryem…

Neva filminin başrolünde Benim Hala Umudum Var dizisinde Ozan karakterini canlandıran Şükrü Özyıldız yer alıyor. Meryem filmin de ise Leyla İle Mecnun’dan tanıdığımız Zeynep Çamcı oynuyor.

Neva filminin konusu:

Geçmişin sorgulanması, aşk için verilen mücadelelerden yola çıkılarak yazılan gerçek bir hikaye NEVA…

Ilgın Olut’un kendi yaşamış olduğu bir olaydan esinlenerek 2002 senesinde yayımladığı aynı isimli romanından uyarlanan filmin başrollerinde Başak Parlak ve Şükrü Özyıldız yer alıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=2sRbKDcCjyM

Meryem filminin konusu:

16- 18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olmuş ve 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılmıştır. Meryem ‘in Kocası Mustafa, düğünden ancak bir kaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra  “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür. Kayınvalidesi ve kayınpederi ile yaşamaya başlayan Meryem, bir yandan hasret çekerken, bir yandan da umudunu korumaktadır. En önemlisi de evin her türlü hizmetini görmeyi görev saymıştır kendine. Çünkü o evde gelin olarak bulunmasının asıl nedeni iyi hizmet etmesi içindir.

Meryem bir taraftan da çocuk doğuramadığı için üstü kapalı bir şekilde suçlanır. Bu sırada beklenmeyen bir şey olur. Askerlikten önce Meryem’e aşık olan Murat, askerliğini bitirip gelir. Fakat gelmiş olan Murat, giden Murat’dan çok farklıdır. Askerde yaşamış olduğu şeyler ona fazla gelmiş, uzun zaman psikolojik tedavi almıştır. Murat’ın gelmesiyle Meryem’in yaşamı değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.