İçimdeki Ses Film Yorumları

En beğenilen komedi oyuncuları arasında yer alan Engin Günaydın, bu defa senaryosunu kendisinin yaptığı bir film ile karşımıza çıkıyor. İçimdeki Ses, büyük beklentiler içerisinde izlenilmediği taktirde keyif verebilecek bir komedi filmi.

Film, Umre’den dönen annenin oğlu Selim’in aşık olduğu kızı beğenmemesi ve Selim’in de Ayşıl’ın kendisine aşık olmasına inanmakta zorluk çekmesini konu alıyor. Alkole düşkün Selim, her ne kadar Ayşıl’ın aşkından şüphe etse de bu durum çok hoşuna gitmektedir. Çünkü Ayşıl, tam bir sosyete kızıdır ve çok güzeldir. Selim’in annesine pek uygun bir gelin olmasa da Ayşıl aşkı için kendisini sevdirmeye çalışır. Annenin Selim’in evine taşınması, Selim’in alkolü bırakmaya çalışması ve Ayşıl ile birlikte geçirdikleri eğlenceli dakikalar ile olaylar komik bir hal almaya başlıyor.

İçimdeki Ses, toplumdaki farklı kültür çatışmalarına da değinmek istemiş. Dinine bağlı Umre’den gelen bir anne, dolabı içki dolu bir adam ve sosyete hayatı yaşayan bu iki kültürden çok uzak bir kız görüyoruz. Oğluna uygun bir kız olmadığını savunan bir annenin, neden olarak sadece giyim, kuşam ve alkol değil de, eve ayakkabılarıyla girmesi gibi yaşam farklılıklarını da bir neden olarak belirtmesi, filmde güzel bir detayı oluşturuyor.

Film, ilk dakikadan itibaren büyük beklentiler yaratarak başlarken, özellikle ikinci yarıda tempo düşüklüğü yaşıyor. Finale gelmeden yükselişe geçmesini beklediğimiz film, aynı seviyede sona eriyor. Filmin en kurtarıcı özelliği ise tartışmasız Engin Günaydın. Senaryoda her ne kadar sıkıntılar da olsa Engin Günaydın mutlaka güldürmeyi başarıyor. Bazen tek bir cümle ile bazen de ufak bir bakışla. Ama filmin diğer başrolünü üstlenen Leyla Tuğutlu için aynı şeyi söylemek zor. Sosyetik ve güzel bir kız tanımına çok uygun bir tip olsa da, komedi filmi için oyunculuğunun yetersiz olduğu göze çarpıyor.

Özetle İçimdeki Ses, bir bütün olarak güldürme garantisi vermese de, Engin Günaydın’a güleceğinizin %100 garantisinin olduğu orta halli bir komedi filmi. Yani kısaca 10 üzerinden 6’lık bir film olarak da değerlendirilebilir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.