İç Giyim Satın Alırken Tercih Etmeniz Gereken Kumaş Çeşitleri

İç giyim ürünlerinde genellikle görselliğe önem veriyoruz. Ancak bu anlayışın yanlış olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Görsellik elbette önemli ancak daha önemli olan husus, iç giyim ürünlerinin hangi kumaşlardan üretildiğidir. Çünkü yanlış kumaşlardan üretilen iç giyim ürünlerinin tercih edilmiş olması, çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına yol açabilir.

Öncelikle en sağlıklı tercihin hangisi olduğu sorusunun yanıtının pamuklu kumaşlar olduğunu belirtmeliyiz. Özellikle de % 100 pamuklu kumaşlardan üretilmiş olan iç giyim ürünleri, hem kadınlar hem de erkekler için en doğru tercih olacaktır. Çünkü pamuklu kumaşlar ciltteki nemi emiyor ve bu sayede nemden kaynaklanan çok sayıda farklı sorunu önlemiş oluyor. % 100 pamuklu kumaşlardan üretilen külot ve kadın atlet çeşitlerinin tercih edilmesi en doğru seçim olacaktır.

Sentetik kumaşlardan üretilen iç giyim ürünleri ise çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bunların ilki mantar enfeksiyonudur. Özellikle tekrarlayan mantar enfeksiyonlarının nedenlerine bakıldığında sentetik kumaşlardan üretilen iç giyim ürünlerinin kullanımı ilk sıralarda yer alıyor. Bu kumaşlar cildin nemini ememediği için sürekli olarak genital bölgenin nemli kalması söz konusu olabiliyor. Bu da mantar enfeksiyonlarına, cilt tahrişlerine, kaşıntı ve kızarıklık sorunlarına yol açıyor. Haliyle uzak durulması gereken iç giyim ürünleri kumaş türlerinin başında da sentetik kumaşlar geliyor.

Cildin Nefes Alabilmesi Önemlidir!

Seçilen iç giyim ürünlerinin cildin oksijen ile temasını kesmiyor olmasına dikkat edilmelidir. Çok sıkı dokunmuş kumaşlar bu alanda beklentileri tam olarak karşılayamıyor. Kumaşın türü kadar dokuma sıklığının da önemli olduğunu göz ardı etmemek gerekir. sıkı dokunmuş kumaşlar zaten sert bir yapıya sahip olur ve bu yönden de incelendiğinde dokuma sıklığı anlaşılabilir.

Peki, cilt dostu kumaş türlerinden üretilen ve şık bir görünüme sahip olan iç giyim ürünleri nereden alınır? Aslında bu sorunun yanıtını bulmak için uzun uğraşlar vermeye hiç gerek yok. Penti internet sitesine tıklayanlar zaten tamamen cilt dostu olan kumaşlardan hazırlanan iç giyim ürünlerini en uygun fiyatlarla satın alabiliyor. Aynı zamanda geniş bir model ve renk seçeneği sunulduğundan kişinin zevklerinden yahut ihtiyaçlarından ödün vermesi gerekmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.