HTC One Mini Özellikleri ve Fiyatı

HTC, cep telefonu kullanıcılarının oldukça beğendiği One modelinin ardından, minisini de geçtiğimiz günlerde piyasaya sundu. Tasarım bakımından HTC One’nin birebir kardeşi görünümünde olan cihaz, One ‘nin başarılı özelliklerini daha kompakt bir yapıda sunuyor. HTC One ‘den daha küçük olan HTC One Mini’nin ağırlığı 122 gram. Bu bakımdan HTC One ‘den 21 gram daha hafif. İncelik olarak HTC One ile aynı ölçütlere sahip. HTC Mini 720×1280 piksel çözünürlüklü,4,3 inçlik Süper LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip. Hem ağırlığı, hem de boyutları açısından oldukça ideal olan HTC One Mini, eğer çok büyük ekranlı bir telefon istemiyorsanız, kesinlikle denemeniz gereken bir cihaz.

Yeni minide, HTC BoomSound, HTC BlinkFeed ve HTC Zoe gibi özellikler ön plana çıkıyor. Bu özelliklerden ilki olan HTC BoomSound, cihazda yer alan çift ön hoparlör sayesinde size oldukça başarılı bir ses kalitesi sunuyor. HTC BlinkFeed ise bloglar ve Facebook gibi sosyal medyadan sağlanan içeriklerle sosyal medyayı ve içeriklerini istediğiniz gibi özelleştirmenizi ve takip etmenizi sağlıyor. HTC’nin başarılı ara yüzü Sense’in beşinci versiyonunun bulunduğu HTC One Mini, kompakt bir cihaz almayı düşünüyorsanız, kesinlikle göz atmanız gereken bir cihaz olarak öne çıkıyor.

HTC One Mini fiyatı ise 1300 TL civarında olduğunu söylemek mümkün. Hem büyük boyutlu telefon kullanamıyorum hem de performansı tatminkar olsun istiyorsanız HTC One Mini size göre!

htc-one-mini-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.