How I Met Your Mother’ın Finalinde Neler Oldu?

How I Met Your Mother, 9 Sezondur hayatımızda olan ve yıllar geçse de unutulmayacak dizilerden biri oldu. Bilindiği gibi dizi; Ted’in 2030 yılında 2 çocuğunu da karşısına alıp anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başladı. 8 sene boyunca Ted’in karısının kim olacağını büyük bir azimle bekledik. Hayatına giren her kadına ‘evet, işte kesin anne bu!’ dedik. 8. Sezonun finalinde meşhur annenin kim olacağını gördük ve 9. Sezonda Ted’in çocuklarının annesiyle nasıl tanışacağını bekledik durduk.

Beklenen final 31 Mart pazartesi yaşandı. 2005’den beri devam eden dizi 45 dakikalık özel bölümüyle final yaptı. Dizinin finalinde hayal kırıklığı yaşayan o kadar çok ki… Dizi bitiyor diye mi bu kadar isyan yoksa finalin istenildiği gibi çıkmaması mı orasını bilmiyorum.

How I Met Your Mother’ın finalinde neler oldu?

Tüm zorluklara ve uyumsuzluklara rağmen evlenen çiftimiz Robin ve Barney, 3 sene sonra anlaşamadıkları için ayrıldılar. Lilly, 3. Kez hamile olduğunu öğrendi. Robin, Ted’in yeni aşkıyla mutlu olduğunu görünce durup bir an aslında onun için doğru insanın Ted olduğunu ve artık her şey için çok geç olduğunu düşündü. Bu sebeple çok sevdiği arkadaş grubundan ayrılır ve uluslararası bir haber spikeri olur. Barney yine aynı Barney. Eski çapkın hayatına geri döner ve birlikte olduğu kadınlardan birinden bir kızı olur. İlk başlarda çok önemsemese de kızını kucağına aldığında duygusal anlar yaşandı. Baba olan Berney’nin biraz olsun değiştiği de gördük.

Ted ve meşhur anne, evliliklerini Tracy’nin yani annenin hamile kalmasıyla erteliyor. Çocukları olduktan seneler sonra evliliklerini gerçekleştiriyorlar. Bu sahneden sonra Ted’in sesinden çocuklarına hikayenin devamını anlattığını görüyoruz. Tracy’nin hasta olduğunu da bu anlarda öğreniyoruz.

Daha sonra 2030 yılına, çocukların karşısında hikaye anlatan, saçları kırlaşmış Ted’i görüyoruz. “İşte böyle, annenizle böyle tanıştım” diyor. Çocuklar karşı çıkıyor. “Bu hikayede annem çok az var. Bu anlattığın Robin teyzeyle nasıl tanıştığının hikayesi” diyorlar. “Robin teyzeyle birlikte olmak istiyorsun ve bizim ne tepki vereceğimizi öğrenmek için anlattın bu hikayeyi. Annemiz öleli 6 yıl oldu. Artık tam zamanı.” diyorlar.

Bu konuşmaların üzerine Ted, Mavi Fransız Kornası’nı alarak Robin’in camının altına gidiyor. Zile basıyor ve Robin köpekleriyle camdan kimin geldiğine bakıyor. Ted ve meşhur kornayı görüyor ve dizi bitiyor. Bu finalle bizleri bir anda 1. Sezonun 1. Bölümüne götürüyorlar. Ve Ted, 25 yıl sonra Robin’ine kavuşmuş oluyor…

Dizinin fanatikleri bu finali kabullenmekte zorluk çekiyorlar. Aslında dizi ters köşe yaparak herkesi şaşırtmayı başardı. 9 sene sonra izlediğim final bana 1. Bölümü hatırlatıyor, yüzümde bir tebessüm yaratıyorsa, o final olmuş demektir. Ted’in 9 sene boyunca hayatına kim girerse girsin Robin’e hep aşık olduğunu gördük. O zaman Robin’le 25 yıl sonra olsa bile kavuşuyor olması en güzel finallerden biri oluyor.

İyi yada kötü, dizinin bitmesi içimde bir burukluk yaratmadı değil. O zaman, 1. Sezondan başlamanın tam vaktidir!!!

1 Yorum

  1. Hakan Cevapla

    Komedi tarzını sevdiğim lakin hiçbir zaman listemde üst sıralarda olmayacak bir seri How I Met Your Mother. Yakın arkadaş grubunda aynı kız için uğraşan iki kişi, farkında olup ikisine de şans veren bir kadın.. Lilly tarafında da kariyeri için Marshall’ı bırakıp gittiğini fakat işler yolunda gitmeyince geri döndüğünü biliyoruz. Final de fazlasıyla sıçmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.