Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları Geliyor

İlk olarak “Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filminden sonra 2.si çekilen Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları filmini uzun zamandır bekleyen bir hayran kitlesi vardı. 13 Aralık’ta gösterime gireceğini öğrendikten sonra herkesi heyecan sarmaya başladı bile.

Bildiğiniz üzere 3 kitap serisinin 2. Film uyarlaması bu. Yazarı  “J. R. R. Tolkien”dir. Yani olumsuz bir eleştiri yapacaksanız eğer muhteşem bir şekilde edebiyatını konuşturan bu adama değil “Peter Jackson”a kızın.

Jackson; uzun kelimeler canınızı sıkabilir, ilginizi dağıtabilir diye birtakım görsel efektler eklemiştir. Akıllar da soru işareti kalan ve “bunun kitap ile ne alakası var?” diyenler için cevap budur.

Kitap okumanın yeri çok ayrı ama filmde de bu lezzeti kaybetmemeye büyük özen göstermiş Peter Jackson. Bu filmi klasik, klişe ve sıradan gören izleyicilerin endişesi ve yorumları gerçekten üzücü. Sosyal Medya’nın da körüklediği bir zaman da birçok yeni güzel film, herkesin özgürce kaba ve acımasız eleştirilerine tutuluyor. Ben yinede anlayamadıklarını düşünüyorum. Bu konu üzerinde söylenmiş güzel bir söz vardır ki oda “zevkler ve renkler tartışılmaz.” demekmiş. Unutulmaması gereken bir şey varsa da oda 2. Film için 180 milyon dolar harcandığıdır.

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları filmi özetle;

Filmin başrol oyuncuları Bilbo Baggins, Gandalf ve Thorin Meşekalkan’ın, 13 tane cüceyi de beraberinde götürerek Erobor cüce krallığını bulmak için yola çıkarlar. Ani bir kararla yola çıkan bu Grup, yolculuğa doğu tarafından ilerlerken, karşılarına kuytu orman’da deri değiştirme özelliğine sahip Beorn isminde dev bir örümcek topluluğuyla karşı karşıya gelirler. Orman tehlikelidir ve elf’lerin elinden kaçan cücelerin önce göl kasabasına doğru yol aldığı, oradan da amaçladıkları yalnız dağına ulaşırlar. Geldikleri yer en zor ve en tehlikeli yerdir. Kendilerini yüzleşecekleri çok tehlikeli şeyler beklemektedir. Burada en büyük sınavları Ejderha Smaug olacaktır.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Alt yazılı fragmanı:

http://www.youtube.com/watch?v=SkbfEqr7zYc