Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Film Yorumları

Yüzüklerin Efendisi, 2001’de başlayarak 3 sene boyunca 3 devam filmi ile büyük hayran kitlelerine sahip olan bir film olmuştu. Yüzüklerin Efendisi’nin aksine tek bir kitabı üç film haline getiren yönetmen Peter Jackson, Hobbit serisinin son filmi olan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı ile ilk yarıda güzel bir başlangıç yaparken gereksiz uzatmalarıyla kötü bir bitiş yapıyor.

2. filmin devamı şeklinde başlayan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, diğer serilerinde olduğu gibi Yüzüklerin Efendisi’nin öncesini ele alıyor. Film, muhteşem bir açılışla seyircinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Peter Jackson’ın bu filmde de kitaba birebir bağlı kalmadığını görüyoruz. Kendisinin yaratmış olduğu tipler bu filmde de öne çıkmayı başarıyor. Bunun dışında savaş sahnelerinin epik bir şekilde zenginleştirilmesi birçok izleyicinin heyecanını kursağında bırakıyor.

Kısaca Hobbit serilerinin hepsinde olduğu gibi son filmde Yüzüklerin Efendisi kadar heyecan ve macera barındırmıyor. Ayrıca filmin süresi ise önceki 2 filmden daha kısa tutulmuş. Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, final filmi olarak beklentiyi veremese de filmde kullanılan teknolojinin hakkını yememek lazım. Görsel açıdan her zamanki gibi büyük işler başarıldığı inkar edilemez. Sırf bu yüzden bile filmin eksiklikleri görmezden gelinebilir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.