Her Şey Aşktan Film Yorumları

Özcan Deniz’in yapımcılığını üstlendiği, başrollerini Hande Doğandemir, Şükrü Özyıldız ve Mithat Can Özer’in paylaştığı Her Şey Aşktan filmi romantik- komedi türündeki filmlerimiz arasında yerini aldı.

Filmin konusundan biraz bahsedeyim; Pelin, evlenmek üzere olan bir kızdır ve düğün gününe çok az bir zaman kala nişanlısı İlker tarafından aldatılır. İntikam almak için rock davulcusu Burak’tan taktikler almaya başlar. Bu ikilinin arasındaki akıl hocası – öğrenci ilişkisi başka bir boyutta ilerlemeye devam eder.

Konu itibariyle oldukça klasik bir hikayesi olduğunu söyleyebilirim. Hande Doğandemir’i komedide beğendiğimi ne yazık ki söyleyemeyeceğim. Özellikle son dönemde romantik komedi filmlerimizdeki kadın karakterlere baktığımızda neredeyse hepsinin aynı olduğunu görüyoruz. Kısaca Hande’den bir Ezgi Mola ya da bir Büşra Pekin yaratılmaya çalışılmış, ama olmamış.

Mithat Can Özer’in ilk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen filmde hiç sırıtmıyor. Zengin, çapkın ve paradan başka bir şey düşünmeyen playboy rolü, Mithat Can’ın görüntüsüne çok yakışmış.

Şükrü Özyıldız’dan bahsedecek olursak onun oyunculuğunu zaten herkes biliyor. Özellikle dram türünde duyguyu çok iyi yansıttığını düşünüyorum. E haliyle bu kadar zor rollerin altından kalkan biri olarak Burak karakterinde hiç zorlanmamış.

Yönetmeni ve senaristi Andaç Haznedaroğlu olmasına rağmen bir Özcan Deniz filmi olarak sesini duyuran Her Şey Aşktan için sürprizleri olmayan, klasik bir senaryonun farklı oyuncularla işlenmiş hali diyebiliriz. Müzikleri dışında pek bir etki yaratmayan, sinemada değil de evde kız kıza seyredilebilecek bir film.

İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.