Helikopterlerle Zehirli Fareler Adalara Atıldı

Büyük Okyanus’ta bulunan adalar ülkesi Guam son günlerde zehirli yılanlarla mücadele ediyor.Adaları istila eden kahverengi ağaç yılanları popülasyonunun hızla artması sonucu adada doğal yaşam dengeleri hızla bozuldu.Bazı kuş türlerinin yok olduğu gözlenirken yılanların bölge halkına da büyük korku yaşattığı öğrenildi.

Çareyi zehirli yılanları yem olarak kullanmakta bulan yetkililer helikopterler aracılığıyla adaya yüzlerce fare bıraktı.Zehirli fareleri avlayan kahverengi ağaç yılanlarının sayısını azaltmayı planlayan bu öngörü gerçekleşecek mi belirsizliğini koruyor.

Guam’ın bir diğer şikayetçi olduğu nokta da bu yılanların turizmi de etkilemiş olması.Zehirli yılanları duyan turistler bu adalar gelmeye çekiniyor.

Yılanları yok etmek isterken diğer yırtıcı hayvanların sonunun gelebileceğini de düşünen yetkililer bu zehirli farelerin Guam’ın başına daha büyük doğal felaketler getirmesinden endişe ediyor.Çünkü doğal yaşama mücadele etmenin felaketlerle sonuçlanabilen sayısız örnekleri olduğunu biliyoruz.Bakalım Guam mı bu mücadeleyi kazanacak yoksa doğal yaşam mı ?

 

Guam'ın korkulu rüyaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.