Hayatın Kıyısında Film Yorumları

Mr. and Mrs. Smith filminden sonra ikinci kez başrolü paylaşan Angelina Jolie ve Brad Pitt, Hayatın Kıyısında filmi için birlikte yeniden kamera karşısına geçti. Film, evliliklerindeki bazı sorunları çözmek için sahil kasabasına giden çiftin yaşadıklarını konu alıyor. Hayatın Kıyısında, aynı zamanda Angelina Jolie’nin yönetmenliğini üstlendiği bir film.

1970’li yıllarda geçen hikaye, Roland ve Vanessa’nın ilişkileri üzerine kurulu. Vanessa, eskiden dans eden biriyken, Roland ise uzun süredir ilhamını kaybetmiş bir yazardır. Kaldıkları otelde yan odaya taşınan yeni evli bir çift, onların kendi evliliklerini sorgulamalarına neden oluyor. İlk yarıda izlediğimiz hikaye, ikinci yarıda ise başka bir yöne doğru ilerliyor. Yani film ilerledikçe yapılan tahminler havada kalıyor.

Asosyal bir çift olan Roland ve Vanessa’nın hayatları, yan odadaki çift sayesinde biraz olsun renkleniyor. Her şey iyi hoşta filmin süresi hikayeye göre biraz fazla uzun kalıyor. 2 saati aşan film, sanki süresini doldurmak için gereksiz sahnelerle doldurulmuş gibi. Ancak muhteşem Jolie ve Pitt çiftini birlikte aynı filmde seyretmek, görsel anlamda kaliteli bir iş görmek için Hayatın Kıyısında filmi tavsiye edilebilir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.