Hayat Sigortası Neden Önemli?

Gündem 10 Kasım 2019 - 12:31 2 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Hayat Sigortası Neden Önemli?

Hayatta beklenmedik durumlar yaşanmasını önlemek elbette mümkün değil. Ancak bu durumlara karşı önlem almak mümkün! Sadece kendinizi değil, sevdiklerinizi de bu tür sürprizlere karşı güvence altına almanızın en kolay yolu hayat sigortası oluyor. Peki, hayat sigortası nedir ve bu sigorta neden önem taşıyor? Öncelikle bu konuda herkesin detaylı bilgi sahibi olması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Hayat sigortası yaşam boyunca karşınıza çıkabilecek beklenmedik durumlar karşısında hem kendinizi hem de ailenizi güvence altına almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Hayat sigortanıza nelerin dahil edildiği, hangi sigorta firmasını tercih ettiğinize bağlı olarak değişebilir. Bu sigorta, poliçede belirtilen teminatlar kapsamında ve limitiler dahilinde bir güvence sunuyor. Ancak vefat durumunun ana teminat olarak genellikle poliçede bulunduğunu belirtelim.

Vefat halinde devreye giren hayat sigortası, yasal varislere poliçede belirtilen teminatların ödenmesini sağlar. Böylelikle hayat sigortası yaptırmış olan kişinin ailesinin vefat durumunda bir mağduriyet yaşaması da engellenir. Kaza ya da hastalık sonrasında vefat durumu çoğu zaman sigorta poliçesine dahil ediliyor. Hayat sigortasının neden önemli olduğu sorusunun yanıtı vefat teminatı konusunda daha net bir şekilde belli oluyor.

Kurabiye Fincan

Bu arada hayat sigortasının tek teminatı elbette vefat değil. Herhangi bir sakatlık durumunda da sigorta poliçesi devreye girebiliyor ve kişinin hayatını devam ettirebilmesini sağlıyor. Sakatlık durumunda kişinin ekonomik olarak bir gelir elde etmesi güçleşir ya da imkansız olabilir. Bu durumda sigorta poliçesinde belirtilen limitler dahilinde bir ödeme yapılır ve sakatlık yaşayan sigortalı bireyin yaşamını idame ettirmesi mümkün olur. Bununla birlikte kişinin kaza geçirmesi durumunda tedavi giderlerinin ödenmesi de söz konusu olabiliyor. şayet poliçeye dahil edilmişse, yüksek meblağları bulabilen tedavi giderlerinin karşılanması sağlanır.

Bu arada hayat sigortasında ödenen primlerin gelir vergisi matrahından düşülebildiği bilgisini de sizlerle paylaşalım. Tüm bu teminatlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve hayat sigortası prim ödemelerine dair fikir edinmek isterseniz BNP Paribas internet sitesine tıklayabilirsiniz. Konuyla ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarına hızlı ve kolay bir şekilde bu siteden ulaşabilirsiniz. Böylece hayat sigortası yaptırma konusunda düşünceleriniz netleşebilir.


ETİKETLER:
Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İş Bulmanın Kolay Yolu

İşsiz kaldığınız dönemlerde yeni bir iş bulmak için pek çok farklı yolu deniyor ol...

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu, bankalarda bulunan geçmişinizin değerlendirilerek puanlanması ile oluşturulur. Bankanız borçlar...

Yurtdışında Doğru Eğitimin Adresi Kanada

Günümüzde, ülkemizdeki öğrencilerin çoğunluğu yurtdışında eğitim almak istiyor. Farklı ülkeleri tercih eden...

Hayat Varlık’ın Müşterilerle İlişkisi

Hayat Varlık, Türkiye’nin en büyük, kurumsal varlık yönetim şirketidir. Şirket, çok sayıda borçlu müşterini...

BU MAKALEYE YORUM YAP