Hayat Sana Güzel Film Yorumları

Hayat Sana Güzel, bugün itibariyle vizyona giren yeni bir film. Filmin oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh, Hande Katipoğlu, Tuba Ünsal, Dilber Ay ve Burak Sağyaşar gibi isimler yer alıyor.

Film, zengin bir ailenin çocuğu olan Azmi’nin hikayesini anlatıyor. Azmi Yapıcı, zengin bir müteahhit, eşine ve oğluna çok düşkün bir adamdır. Eşi Behiye ise sosyetik olma yolunda ilerleyen, kocasına aşık bir kadındır. Azmi, böyle güzel bir hayatı varken ölümden çok korkar. Tam bir hastalık hastasıdır. Bu korkusu nüksettiğinde hemen Doktor arkadaşı Mustafa’ya gider.

Bir gün tahlil sonuçlarını almaya hastaneye gittiğinde öğrendikleri onu şok eder. Azmi, 2 aylık ömrünün kaldığını öğrenir. İlk başlarda öğrendiklerini kimseye söylemez. Eskiden üzdüğü annesinden helallik almak için yola çıkar. Öldükten sonra eşine ve oğluna ne olacağını düşünür. Bir de şirketlerine tabi ki. Azmi de ölmeden tüm görevlerini yerine getirmek için uğraşır.

Filmi eleştirecek olursak;

Şevket Çoruh’u bu filmde farklı bir rolde izliyoruz. Film, günümüz olaylarına da değinmeden geçemiyor. İnternet sınırlamaları ve gezi olayları gibi bir çok yerde imalar seziyor izleyici. Ama filmdeki en komik sahneler de buradan çıkıyor.

Filmdeki Eşcinsellik konuları, kimilerinin tepkisini çekecek cinsten. Ufak kurtarmalarla bu durumun dikkat çekmeyeceği düşünülse de yapılan bu insan ayrımcılığı filmin beğeni kitlesini düşürebilir. Umarım bir gün eşcinsellik, filmlerimizde güldürme unsuru olarak kullanılmaz…

Tuba Ünsal ise bambaşka bir rolle karşımıza çıkmış. Karakteri canlandıranın Tuba Ünsal olduğunu bilmeseniz onu tanıyacağınızı pek sanmıyorum. Filmde verilmeye çalışılan mesaj ise, final de çalan şarkı da saklı.

İyi seyirler…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.