Hayat Öpücüğü Film Yorumları

Bugün vizyona giren yepyeni yerli filmlerden biri de Hayat Öpücüğü. Başrollerinde Ali Sunal ve Hatice Şendil yer alıyor. Ali Sunal filmde takıntılı, hastaneden neredeyse hiç çıkmayan ve insanlarla iletişim problemi olan Metin karakterini canlandırıyor. Galip Derviş’i izleyenler bu karakteri ona çok benzeteceklerdir. Hatice Şendil ise doğal güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Onu oynadığı diğer rollere kıyasla Hayat karakteri ile daha mutlu ve güler yüzlü görmek oldukça güzel.

Hayat, yaşamayı seven renkli bir karakter. Metin ise hastalık hastası bir adamken Hayat sayesinde normal bir insana dönüşmeye başlıyor. Hayatın tadını çıkarıyor ve keyif almasını öğreniyor. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği film, çok farklı ve ilginç bir konusu olmamasına rağmen kendisini izlettirmeyi başarıyor. İzlerken ilk yarısı biraz düşük tempoda ilerlese de film, sonlarına doğru duygu geçişleri yaşatarak hikayesini güçlendirmeyi başarıyor.

Ali Sunal, Metin rolü için bence biçilmiş kaftan olmuş. Çünkü kendisini çok sempatik ve iyi bir oyuncu olarak görsem de onu izleyebileceğimiz çok fazla dizi veya film projelerinde yer almıyordu. Ama duruş ve mimik açısından insanları çok rahat güldürebilecek bir gücü olduğunu düşünüyorum. Bu filmde de bu gücünü insanlara gösterme şansı buluyor.

Kısaca Hayat Öpücüğünü tavsiye eder, izleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.