Hannas: Karanlıkta Saklanan Film Yorumları

Sizlere yine bir Türk yapımı korku filmi ile tanıştırayım. Hannas: Karanlıkta Saklanan…

Amacım ülkemizin korku yapımlarını kötülemek değil. Ama korku filmi konusundaki başarısızlığımız da ortada. Artık teknik açıdan da birçok ülkeden geri kalmadığımız halde bir türlü gişede istenilen başarı yakalayamıyoruz. Ama hiçbir yönetmen ve senarist bu durumdan ders çıkarmamış olacak ki “bu defa benimki olacak” diyerek her sene korku yapımlarımızda büyük bir artış yaşanıyor.

Hannas da birçok korku filminin yararlandığı cinler konusuna değiniyor. Filmin oyuncuları Çocuklar Duymasın ve Pis Yedili dizisinin kadrosundan oluşuyor diyebiliriz. Furkan Kızılay, Hazal Şenel ve Bükre Atala gibi genç oyuncular filmin başrolünü oluşturuyor.

Mert, yeni mezun olmuş genç bir psikiyatristtir. Şehrin dışındaki bir hastanede göreve başladıktan sonra birçok tuhaflık fark etmeye başlar. Hastaneye Elif isminde bir hasta gelir ve genç kız kendisine musallat olan bir varlık olduğunu iddia eder. Mert ise her zaman bilimden yana olmuş, tıbbın ve bilimin çözemeyeceği bir şeyin olmadığını benimsemiş bir doktordur. Bu yüzden en başında bu iddiayı umursamasa da zamanla kendisi de yeni fikirlere yönelmeye başlıyor.

Genel hikaye böyleyken, Furkan Kızılay’ın film için saçarlını boyatması çok iyi fikir olmuş. Çünkü oyuncu kadrosuna baktığımızda çoğunlukla komedi yapımlarında oynamış kişileri gördüğümüzden, en azından Furkan Kızılay’ın göze batmadığını söyleyebilirim.

Kısaca Hannas: Karanlıkta Saklanan filmini izlemeyi düşünenler için şunu söyleyebilirim; görsel açıdan karanlık ışıkla korku teması yaratılmış, klasik bir konuyla beyazperdeye taşınmış orta halli bir film diyebilirim. Furkan Kızılay’ın bir röportajında “Jurassic World’u izleyeceğinize Hannas’ı izleyin” açıklamasından sonra filmi izledim ve keşke dedim, keşke…

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.