Hangi Pişik Kremi Tercih Edilmeli?

Doğum yapan annelerin gündemindeki ilk konu pişik kremleri oluyor. Bebeklerde en yaygın görülen cilt sorunu, bez bölgesinde pişik olmasıdır. Pişik bebekler için oldukça rahatsız edici bir durumdur ve bu nedenle anneler de bu sorunu henüz ortaya çıkmadan önlemek için pişik kremi kullanmayı tercih ediyor. Peki, hangi pişik kremi seçilmeli, seçim yaparken neleri göz önünde bulundurmalı?

Öncelikle seçtiğiniz pişik kreminin doğal kökenli içeriklerle hazırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Kimyasal içeren kremler cilt için sakıncalar doğurabilir. Aynı zamanda parfümsüz olan kremler uzmanların da önerisi oluyor. Parfüm içeriği sayesinde kremler daha hoş bir kokuya sahip olsa da maalesef tahriş olmuş cilt için zararlı bir boyut kazanabiliyor. Bu beklentileri karşılayan mevcut seçenekler arasında en çok tercih edilen Mustela pişik kremi oluyor. Bu krem her bez değişimde kullanıma uygun olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Yenidoğan bebekler için farklı bir krem kullanımına gerek yok! Aynı krem, yeni doğan bebeklerin kullanımı için de ideal bir seçenek oluyor. Son derece kolay bir şekilde uygulanabilmesi, tamamıyla durulanabilir bir yapıda olması ise annelerin gözünden kaçmıyor. Zira sürekli kullanılan bir krem olduğundan bu iki özellik anneler için çok büyük bir önem taşıyor.

Mevcut pişik sorununu ve kızarıklığı çok yüksek oranda ortadan kaldırmayı sağlarken aynı zamanda pişiğin tekrarlama olasılığını % 80 dolaylarında düşürüyor olması da asla göz ardı edilmemesi gereken bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Krem parfüm içermediği gibi paraben de içermiyor. Dolayısıyla bebeklerin hassas cilt yapısına uygun olması nedeniyle ebeveynler gönül rahatlığı ile bu kremi kullanmayı tercih edebiliyor.

Pişik kremi hakkında daha fazla bilgi almak hatta kremi her yönüyle mercek altına alarak incelemek isteyenler ise Mustela.com.tr adresine tıklayabilir. Bu sitede bebekler için özel olarak formüle edilen çok sayıda farklı ürün çeşidi de bulunuyor. Geniş ürün gamıyla dikkat çeken marka ihtiyaca yönelik seçim yapmaya da olanak tanıyabiliyor. Mutlaka uğrayın ve ürünleri de dikkatlice gözden geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.