Hamilton ve Button’a Ay-Yıldızlı Giysi

Bu sezon her Formula 1 ayağına ayrı bir giysi dizayn ettiren McLaren Mercedes ekibi, İstanbul Park ayağının sıralama turlarında arkasında Ay-Yıldız, önünde karanfil olan bir giysi hazırlattılar.

Türkiye’da Formula 1 gerginliği

Geçtiğimiz günlerde bu dev organizasyonun patronu Bernie Ecclestone’nin F1 için yıllık istediği fiyata büyük zam yapmasıyla Türk yetkilerde “Değer mi?” sorusu doğdu ve ipler neredeyse kopma noktasına geldi.

Dev organizasyonun Türkiye’ye katkısı tartışılırken takımlar ise bu sezon Avrupa’da düzenlenecek olan ilk yarış, yani Türkiye Grand Prix için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu hazırlıklardan bir tanesi de Türk seyircileri daha da mutlu edeceğe benziyor. Yeni bir uygulamayla her grand prix’te farklı giysi dizayn ettirip kullanan McLaren takımının İstanbul kostümü belli oldu.

McLaren ve Hugo Boss birlikteliğinin 30. yılına istinaden düzenlenen tulum dizayn yarışmasının ardından bir Türk yarışseverin tasarladığı tulum birinci oldu. McLaren pilotları Lewis Hamilton ve Jenson Button Türkiye Grand Prix’inde bu tulumlarda görev yapacak.

İşte o tulumlar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.