Hamilelik Öncesi Ne Yenmeli

Bir araştırmacı daha yüksek protein-düşük karbonhidrat diyetinin hamile oranlarını artırmaya yardımcı olduğunu buldu. %25 veya daha fazla protein ve %40 veya daha az karbonhidrat ile beslenme, yumurta kalitesini artırır ve daha yüksek karbonhidrat, düşük protein diyeti uygulayarak gebelik oranı iki katına çıkar.

Yüksek kaliteli protein diyeti

Yüksek kaliteli protein diyeti, doğurganlık için önemlidir. Tam protein aldığınızdan emin olun. Tüm yumurta ve yumurta akı, beyaz et, tavuk ve özellikle balık, omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan, mükemmel kaynaklardır.

Bir vejetaryen için, fasulye ve baklagiller de demir açısından zengin protein kaynaklarıdır. Eğer bir vejetaryen soya ürünlerini tüketirse, sodyum daha öne çıkar ve sağlıklı olmaz.

Omega-3 yağ asitleri

Omega-3 bebeğin beyin gelişimi için mükemmeldir. Keten tohumu ya da her hafta bir porsiyon balık yemeye çalışın.

Tam yağlı Süt

Kalsiyum ve protein açısından süt ürünleri gebelik için vücudu hazırlamada temel başlangıçtır. Hamile olma şansınızı artırmak için, tam yağlı süt tüketen kadınların, her gün kısırlık oranlarında azalma olduğu görülmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.