Hadi İnşallah Film Yorumları

Bir kitap uyarlaması daha bugün vizyona girmiş bulunmakta. Hadi İnşallah, başrollerinde Murat Boz ve Büşra Pekin’in yer aldığı bir romantik komedi filmi. Uyarlama kısmı ise şöyle; film, ilk olarak Twitter fenomeni ve blogger olarak tanıdığımız, daha sonra seri halinde çıkardığı günlük tadındaki kitapları ile ünlenen PuCCa’nın, Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Allah Beni Böyle Yaratmış ve Ay Hadi İnşallah kitaplarının tümünden esinlenilerek tek bir film haline getirildi. Filmin hikayesi PuCCa’ya ait elbette ama senaryosunu ise Kardeş Payı dizisinden tanıdığımız Emrah Kaman ve kardeşi Murat Kaman’a ait. Emrah Kaman’ı oyuncu olarak tanısak da daha önce Büşra Pekin’in de yer aldığı Kim O show programındaki skeçleri yazıyor ve oynadığı Kardeş Payı dizisinde senaryo grubunda yer alıyor.

Filmin yan rollerinde yer alan oyuncular çok iyi seçilmiş. Şinasi Yurtsever, Müjde Uzman ve Aydan Taş bunlardan bir kaçı. Hadi İnşallah, yabancı sinemalardan alışık olduğumuz romantik komedi tadında çok cici bir film. Özellikle ilk filmi olmasına rağmen Murat Boz çok rahat ve sempatik görünüyor. Kitaba oldukça sadık kalınan filmde PuCCa kitaptaki halinden ne bir eksik ne bir fazla. Büşra Pekin çok doğru bir seçim olmuş. Çünkü hafif balık etli, sakar hareketleri olan, farkında olmadan komik görünen ama aynı zamanda güzel bir kadın dendiğinde benim aklım Büşra Pekin ve Ezgi Mola geliyor.

Kitapları okuyanlar biliyorlar ama filmi seriden habersiz izleyecek olanlara Hadi İnşallah’ın genel hikayesinden biraz bahsedeyim. 4 yıl boyunca Ankara’da yaşayan PuCCa, bu süre zarfında birlikte olduğu erkek arkadaşından ayrılıp İzmir’e geri gelir. Bu ayrılık dönemini çok kolay atlatamaz. Klasik bunalım ve depresyon hallerinin hepsini yaşar. Bu dönemde özellikle yemekle arası çok iyidir. Ama evdekiler ona bu konuda rahat vermez. Bir an önce eski haline dönüp bir iş bulmasını isterler. PuCCa’a İzmir’de bir kanalda iş görüşmesine gider. İşte her şey tamda orada başlar. Hayatının aşkı Pekmez ile tanışır. Bu çocuğu kafasına takar ve onu elde etmek için her şeyi yapar. Ama her romantik komedi filmlerinde rastladığımız bir kadın rakibi karşımıza çıkar.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.