Güzelliğin Anahtarı: Pratik Yüz Maskeleri

Pratik Yüz Maskeleri

Hanımların güzellik konusunda en çok dikkat ettikleri nokta yüz güzelliğidir. Yüz güzelliği aşamasında hanımların en çok kullandıkları malzemeler ise yüz maskeleridir. Hanımlar genellikle güzellik uzmanlarına tonlarca para dökmeden evde hazırladıkları pratik yüz maskeleri ile güzelliklerine güzellik katmaktadır. Yüz maskesinin faydaları arasında en çok etki parlaklık aşamasında görülmektedir. Parlak bir yüz görünümü için yüz maskeleri oldukça etkilidir.

Bu yazımızda sizlere evinizde yapabileceğiniz pratik yüz maskeleri ve bu maskelerin yapılışından bahsetmek istiyoruz. Evinizde yüz maskesi yapmak ve uygulamak istiyorsanız ilk olarak malzemelerimizden bahsedelim. Yüz maskesi için gerekli olan malzemeler ise bal ve 3 adet aspirindir. Malzemelerde dikkat edeceğimiz en önemli nokta aspirinlerin üst yüzeylerinin şeker kaplı olmaması gerektiğidir. Bal ise organik olmalıdır. Organik balın faydalarını yüz maskelerinde de kat kat görmekteyiz.  Ayrıca aspirine alerjiniz bulunuyor ise bu yüz maskesini lütfen uygulamaktan kaçınınız.

Yüz maskesinde aspirin olmasının en büyük nedeni bu aspirinlerin içerisinde bulunan salesilik asidin cilde oldukça faydalı olmasıdır. Bu asit cildinizi pürüzsüz bir hale sokarken sivilcelerden ve istenmeyen siyah noktalardan kurtulmanızı sağlamaktadır. Hazırlayacağınız bu yüz maskesini haftada bir kez kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu maskenin yüzünüzü beyazlattığını ve cildinizde gerçekleşen değişiklikleri ise yaklaşık 3 hafta sonra görebileceksiniz. Yüz maskesinin haftada 2 kere kullanabilirsiniz. Ancak bunu yapar iken maske kullanım günleri arasında ki süreyi 3 günde tutmanız gerekmektedir. Maskeyi hazırlayıp suratınıza uyguladıktan yaklaşık yarım saat sonra soğuk su ile yıkayarak temizlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.