Güzel Görünmek İçin Ne Yapılmalı…

Herkes güzel ve bakımlı olmak ister. Her konuda olduğu gibi bu konuda da bilinçsizce yapılan uygulamalar sonuç vermez. Hatta kişiyi zor durumda bırakır. Güzel görünmenin ilk şartı sağlıklı olmaktır. Sağlıksız bir vücut mutsuzdur. Mutsuz olan insan gülümseyemez. Ve gülümsemeyen insan güzel görünmez. Sağlıklı olmak için doğru beslenmeli, uyku saatlerimize dikkat etmeli ve temiz bir çevrede yaşamalıyız. Bunlara dikkat ettiğimiz sürece hem güzel bir vücuda sahip oluruz hem de güzel, parlak bir cilde. Rejim yapıyorum diyerek aç kalmak asla doğru değildir. Eğer kilo vermek istiyorsanız bunu doktor kontrolünde yapmalısınız.

Uyku insanı gerçekten güzelleştirir. Çünkü beyin ve vücut uykuyla dinleniyor, kendini yeniliyor. uykusuz kalan vücut ve beyin yorgun, verimsiz olur. Fiziksel ve düşünsel görevlerini yerine getiremez.

Taze cilt, sağlıklı bir ten, pırıl pırıl saçlar hep oksijenle elde edilir. Hava kirliliği yüzünden çevrenizde taze oksijen bulunmasa bile günün büyük bir kısmını kapalı yerlerde geçirseniz de ara sıra temiz hava alabileceğiniz yerlere gitmeye çalışın. Taze havayla canlanın, güzellik kazanın.

Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin, Su vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandıracak, kalori yakmanızı sağlayacak, cildinizi canlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.