Güvercin Uçuverdi Film Yorumları

Yetenek Sizsiniz Türkiye 2013 1.si Atalay Demirci ile Tuvana Türkay’ın başrollerini paylaştığı Güvercin Uçuverdi, vizyondaki yerini aldı. Halk otobüsü şoförü ile uçak hostes’inin aşkını anlatan film, nostaljik şarkılara da yer veriyor.

Pilot olma hayalleri olan bir şoförün, bir taraftan da aşık olduğu kızı başkasına kaptırma öyküsü anlatılıyor. Yüksek Güversin ismindeki baş karakter, gözleri görmeyen annesine pilot olduğunu inandırmıştır. Ama kendisi de o kadar çok inanmış olacak ki bu hayalinden asla vazgeçmiyor. Hayali gerçek olurken bir yandan da aşık olduğu kadına daha kolay ulaşacağını düşünüyor.

Başrollerden çok yan karakterleri daha komik olan bir filmle karşı karşıyayız. Fragmanı çok şey vaat ediyor gibi görünse de aslında durum komedisinden başka bir şey izlemiyoruz. Filmin en büyük iddiası ise küfür olmadan da insanları güldürebilmekti. Tamam küfre hiç yer yoktu ama güldürme beklentisi de bir o kadar düşüktü.

Not: yeterince dolu olmayan salon, ilk yarı bitmeden 2 kişi tarafından terk edildi. Tamam belki filmi yarıda bırakıp çıkacak kadar kötü değildi ama bazı sahnelerde insanın gözü saate kaymıyor değildi. İnsanlar artık komedi filmlerinde de inandırıcılık arar oldu. Kafaya emanet bir peruk takarak izleyiciyi güldürmek artık o kadar da kolay olmuyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.