Gulyabani (Film Eleştirisi)

Orçun Benli “Bu Son Olsun”dan sonra ki yeni filmini, Süt Kardeşler filmindeki korku unsuru olan Gulyabani adıyla beyazperdeye taşıdı. Korku-Komedi olarak adlandırdığı bu filmi aynı şekil ilk filminde olduğu gibi beklentiyi vermiyor.

Film, Amerikan yapımı korku filmlerinden oldukça fazla esinlenmelere sahip. Yani komedi-korku diye duyurulan bu filmin en komik taraflarından biri zaten bu esinlenmeler.

Gulyabani, ormanın içindeki bir evde yaşayan 4 kadının mücadelesini anlatıyor. Bu 4 kadın, arkadaşlar ama ilişkileri zaman içinde çatışmaya dönüşüyor. Yaptıkları bir hata yüzünden Gulyabani serbest kalıyor ve olaylar gelişiyor. Orçun Benli, komedi olarak ise kadın meraklısı 3 erkek yerleştirmiş filme. Yani kısaca her filmden biraz bir şeyler alınarak yeni bir film ortaya konmaya çalışılmış.

Esinlenerek ortaya çıkarılan başarılı filmler varken, Gulyabani’nin bu filmler arasında yer alması zor. Tacizci 3 adamın filmi komikleştirmek yerine daha da alt seviyelere düşürdüğü de bir gerçek.

Yani kısaca korku türünde yerli filmlerin hangi seviyede olduğu belliyken Gulyabani de bu seviyeyi korumaktan başka bir şey yapmıyor. Düşük beklentilerle izlediğim bu film, beni haklı çıkarmaktan başka bir işe yaramadı. Mustafa Üstündağ’ı izlemekten keyif aldığım için Gulyabani filmini belki o kurtarabilir diye düşünmüştüm ama maalesef sonuç hüsran oldu..

Ama tabi yine de izlemek isteyenlerin hevesini kaçırmak istemem. Ama eğer benim gibi çok sık bir film izleyicisiyseniz filmin sizi tatmin etmesi zor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.