Gülse Birsel “Memleketi Ben Kurtaracağım” Kitabı

Yazar, oyuncu, senarist, yapımcı ve daha birçok mesleği üstlenen bir isim o. Evet Gülse Birsel’den bahsediyorum. Kendine özgü mizahıyla bizi kendimize getiren Birsel için gerçek bir komedyen diyebiliriz. Yeni kitabı Memleketi Ben Kurtaracağım ise çoktan raflardaki yerini aldı bile. Hem de çok satanlar bölümünde.

Dört bölümden oluşan kitapta ilk olarak Gülse Birsel kendi hayatını anlatmış. Ama ne anlatmak. Keşke biraz daha uzun yazsaymış diyor insan. Çocukluğundan gençliğine uzanan biyografisi o kadar eğlenceli ki. Sonraki sayfalarda ise içinde bulunduğumuz siyasi durumu esprili bir dille eleştiriyor. Ama rahatsız edici türden değil, oldukça mantıklı türden. Sonlara doğru ise genel yaşamdan kesitler paylaşıyor. Her bölüm oldukça komik ve keyifli. Okurken birçok sayfada gülücükler saçabilirsiniz.

Yaptığı her işte başarı olan Gülse Birsel, yazdığı bu son kitapta da gücünü gösteriyor. Ülkece bulunduğumuz sıkıntılı günlerde gayet güzel zaman geçirmenizi sağlayacak, ailenize, arkadaşlarınıza ve belki de tanımadığınız birçok kişiye tavsiye etmek isteyeceğiniz bir kitap ortaya çıkmış.

Memleketi Ben Kurtaracağım (Arka Kapak)

Ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o. Bu kitapta, hem ülkeyi yönetmeye talip olduğum bazı siyasi yazılar, hem de politikayla hiiiç ilgisi olmayan makaleler bulacaksınız.

Misal ilk bölümde otobiyografimi kaleme aldım. Henüz genç bir kız olduğum için 7 yazıda bitti. Gülecek bir şey yok, daha bir espri yapmadım!

Kitapta ayrıca, diyetten antidepresanlara, astrolojiden sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğine, pek çok anekdot ve tavsiyem var. O bölüme bir kişisel gelişim kitabı muamelesi yapabilirsiniz. Yazıları dikkatle okuyup, benim yaptıklarımı asla yapmazsanız, kişisel olarak gelişeceğinize inanıyorum. Ama çok da fazla gelişmeyin. Madonna vücut geliştireyim dedi, kolları ne oldu gördünüz…

Yani ismine aldanıp sadece siyaset okumak için kitabı alan ve şu an iade etmeye karar verenler, paranızı geri vermeyeceğiz! Yedim bile ben o parayı! Simitle üçgen peynir aldım, yedim. Paranızı değil, ama ülkenin hali yüzünden kaybettiğiniz kahkahanızı geri verebilirim belki. Ümidim o.

Milletçe ortak üst kimliğimizin bir huni olabileceği, kafayı sıyırdığımız şu dönemde, bir iddiam var: Kapaktaki cankurtaran üniformalı temsili fotoğrafımın da anlattığı gibi, memleketi ben kurtarabilirim! En azından denerim. Durumumuz daha iyi olur mu, bilmiyorum. Ama daha kötü olamaz diye düşünüyorum! En azından acık güleriz be? Ha?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.