Gülcemal Film Yorumları

Peker Açıkalın’ın başrolde yer aldığı Gülcemal filmi vizyondaki yerini aldı. Peker Açıkalın, bana göre komedi oyuncularının en iyilerinden biri. Hani bak ve gül derler ya tam öyle işte. Ama nedendir ki istenilen yere bir türlü gelemiyor. Dizilerde yada filmlerde yan rollerde onu izlediğimizde bu adam başrol oynamalı diyor insan. Örneğin Avrupa Yakası’nda Gaffur rolü onun için bir yükselişti.

Yine bir film ve başrolde Peker Açıkalın. Gülcemal filmi ile karşımıza çıkıyor. Filme oyunculuğu dışında senaryoda da yer alarak katkı da bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Merve Sevi, Cem Kılıç, Haldun Boysan, Hüseyin Elmalıpınar ve Mehtap Bayrı yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle;

Gülcemal, (Peker Açıkalın) doğada sakin hayat süren bir adamdır. Bir gün hiç tanışmadığı babasının öldüğünü öğrenir. Hiç tanımadığı babasından ona miras kalmıştır. Mirası alabilmek için Gülcemal İstanbul yollarına düşer. Daha sonra yaşanan miras kavgası ise işleri iyice karıştırır. Zaten Gülcemal’ın İstanbul’a gelmesi bile bir olaydır. Bir de miras olayı çıkınca gerisini siz düşünün…

Film Ekmek Teknesi dizisinde oynayan oyunculardan beslenmiş. Dizinin Korkut’u, Mehparesi Cengiz’i ile kadro tamamlanıyor. Peker Açıkalın, canlandırdığı karaktere çok uyum sağlasa da bu yeterli olamıyor maalesef. Daha doğrusu Peker Açıkalın bile kurtaramıyor durumu. Filmin konusu ve oyunculuklar böylesine yetersizken filmin gişedeki şansı oldukça düşük.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.