Gülben Ergen’den “Öğrendim Ki” Kitabı

Gülben Ergen, sadece şarkı söylemekle yetinmeyen, oyunculuk, sunuculuk gibi mecralarda da görev almış ünlü bir isim. Oğuzhan Koç’la yaptığı düet ile son günlerde adını sıkça duysak da, şimdi de yeni kitabı Öğrendim ki ile karşımıza çıkıyor. Kitap iyi yada kötü diye yorum yapmadan önce çok akıcı olduğunu söyleyebilirim.

Gülben Ergen, Öğrendim ki kitabında hem kendi hayatından birçok kesite yer vermiş hem de “iyi insan olmak” gibi genel birçok konuyu kaleme almış. Uzun süredir tasavvuf ile ilgilendiği için bu durum Gülben Ergen’in kalemine yansımış. Okuruyla konuşuyor havasında değil de daha çok eğitici – öğretici tadında okuyoruz her satırı.

Kitapta Gülben Ergen’in kendi yaşadıkları ile ilgili anlattığı kısımlar, itiraf etmeliyim ki en ilgi çekici bölümler. Onu şuan ki “Gülben Ergen” olabilmesini sağlayan, başından geçen en ilginç anlara da kitabında yer veriyor. Bazı sayfalarda bilmediğimiz yeni bir şey anlatmazken, kendi hayatının bilinmeyenleri okuyucuya daha heyecanlı gelebilir. Ayrıca Gülben Ergen yeni albümünde Çelik soyadını kullanmazken, Öğrendim ki kitabının kapağında Gülben Ergen Çelik yazması dikkat çekiyor.

Öğrendim ki kitabından alıntıdır:

öğrendim ki…

yaşam inatçı bir öğretmen aslında…

şöhret dolabımda asılı bir elbise…

sözü yemindir iyi insanların…

ve iyilik yapmak için fırsat kollamalı insan…

Gülben Ergen Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.