Grimm Kardeşler Kimdir? (20 Aralık Google Logosu)

Grimm Kardeşler Wilhelm ve Jacob isminde 2 kardeşten oluşmaktadır. Brothers Grimm’in Türkçe manası da zaten Grimm Kardeşlerdir.

Grimm Kardeşler 1800’lü yıllarda Almanya’da yaşamış 2 masal yazarıdır. Grimm Kardeşler aslında halk yazarları gibi düşünülebilir.

Ülkemizde Grimm Kardeşler dendiğinde bir film akla gelmektedir. Terry Gilliam isimli bir yönetmen bu 2 yazarın hayatını filme almıştır. Brothers Grimm isimli filmde Matt Damon Wilhelm Grimm’i, Heath Ledger ise Jacob Grimm’i canlandırmaktadır.

Gerçekte Grimm Kardeşler farklı farklı mahalle dillerini incelemiş, köy köy kasaba kasaba gezerek buradaki sohbetlere katılmışlardır. Normal insanlardan farklı kişilikteki bu 2 adam gezileri sırasında öğrendikleri Alman şiirlerini, masallarını, efsanelerini öğrenmiş bunları edebi bir üslupla tekrar kaleme almışlardır.

Brothers Grimm‘in yazdığı tüm yazılar bugün de hala önemini korumaktadır. Çünkü bu yazılar Alman dilinin tüm inceliklerini ve ayrıntılarını içerisinde barındırmaktadır.

Ek olarak Grimm Kardeşler, Kırmızı Başlıklı Kız, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Rapunzel gibi önemli masalların da sahibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.