Google+’ın Gerçek Amacı Ne ?

Facebook karşısında kullanıcıların yeni favorisi Google+ sandığınız kadar masum olmayabilir.

Kuşkusuz Facebook’tan sonra artık aklımıza twitter ile birlikte Google+ gelmeye başladı.Google + adından da anlaşılacağı üzerine Google tarafından geliştirildi ve Haziran ayından beri yayında.Davetiye ile çalışan Google Plus’ın belli ilkeleri ve katı kuralları var.

Bildiğiniz üzere Google + gerçek kullanıcı adınızla siteye üye olmanızı istiyor.Sahte isim veya karekterlerle üye olanların üyeliğini noktalıyor.Bu kuralda acaba Google+’ın gerçek amacı ne ?

Google+’tan gelen yanıt aynen şöyle ; “İnsanların gerçek isimlerini kullanmaları pek tabi bir noktada büyük bir risk. Eğer bu durumda olduğunu düşünenler varsa, Google+’a üye olmamaları gerekiyor çünkü biz bu politikamızdan vazgeçmeyeceğiz.”

Editör Notu : Bu da demek oluyor ki Google hakkınımızda her şeyi öğrenmek istiyor.Önce arama sonuçlarımızla yerimizi , isteklerimizi vs. kaydeden Google sonra Google Chrome ile anonim olarak (!) bilgilerimizi saklamaya başladı.Chrome’da gerçek zamanlı arama sonuçlarını açarsanız bastığınız her tuşun Google’a gönderildiğini göreceksiniz.Google Earth artık evimizi işaretleyebiliyor.IP adresiminizden kolaylıkla evimizin çatısına bir işaret koyabilir.Son olarak Plus ile de kişiliğimiz hakkında bilgi topluyorlar.Eğer sanal alemde güvenliğiniz her şeyden önce geliyorsa bu tür tuzaklara düşmemenizi tavsiye ediyorum.Kimliğiniz hakkında fazla bilgi vermeyin.CV doldurur gibi her boşluğu doldurmayın , kişisel bilgilerinizden bahsetmeyin.Devir internet devri.Artık daha dikkatli olmak gerekiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.