Google S.O.P.A.’ya Boyun Eğdi

Google çok tartışılacak bir karara imza atıyor.Yeni tasarı S.O.P.A.’nın buyruklarına boyun eğen Google  , kullanıcılarını zor durumda bırakabilir.Çünkü ABD hükümeti Google’dan aldığı bilgilerlerle sizi suç üstü yakalayabilir.

Google‘ın alagoritmasını bilen biliyor.Ayrıca kimin ne aradığını Google’ın bildiğini söylesek eminim şaşırmazsınız. S.O.P.A. ile ABD hükümeti tüm kullanıcıları kontrol altından tutmak istediği gerçek.

Google plus ve Google aramalarının birleştiğini biliyoruz.Ve şimdi de Google kullanıcılarının ne aradığını ne yaptığını ve Google + ile neler yaptığını  ABD hükümetine raporlayacak.Ve kullanıcılar Google kullanırken bunu kabul etmiş sayılacak.Belki de en kötüsü budur.Kullanıcının bile bile bilgilerini ABD hükümetine vermesi..Bakalım tepkiler ne olacak ? Rakipler neler diyecek ? Özellikle Microsoft’un tepkisi merak konusu.

Editör Notu : Açıkcası ben çok önce Google’ı terkettiğime sevindim.Google kullanırken kendimi güvende hisstemiyorum.Siz de bu şekilde düşünüyorsanız alternatif arama motorlarına göz atmakta fayda var.

Bing (Ayarlardan Türkçe seçilebiliyor)

Yahoo

Yandex

Duck Duck Go

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.