Gone Girl (Kayıp Kız) Film Eleştirisi

Gizem, gerilim ve polisiye türlerini fazlasıyla barındıran Gone Girl (Kayıp Kız), son dönemde ortaya çıkan başarılı filmlerden biri. Gillian Flynn’ın Gone Girl kitabından uyarlanan filmin başrollerinde Ben Affleck ve Rosemund Pike yer alıyor.

Amy ve Nick, 5 yıllık evli bir çifttir. Evlilik yıl dönümlerinde Amy ansızın ortadan kaybolur. Kaybolmadan önce evliliklerinde sorunlar yaşamaları Amy’nin kaybolmasında Nick’in parmağının olduğu şüphesini doğurur. Amy’nin medya tarafından da tanınması Nick’i daha da zor duruma sokar. Çünkü artık bütün gözler onun üzerindedir.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki film vizyona girdiğinde birkaç eleştirisini okuyup oldukça merak etmiştim. Sinemaya gitsem mi gitmesem mi diye düşünürken ülkemizdeki yabancı sinema izleyicisi oranının düşüklüğünden Gone Girl çok kısa sürede vizyondan kalktı. Daha sonra filmle ilgili yorumlar ve eleştiriler olumlu yönde çoğalınca bende merak zirve yaptı tabi. DVD’sinin çıkmasını aylarca bekledikten sonra büyük bir beklenti içinde filmi izledim. 2.5 saat süren filmlerde sıkılan ve hatta tercih etmeyen biri olarak saate hiç bakmadan izledim bu filmi. Çünkü gereksiz uzatmalara girmeden 2.5 saati dolu dolu geçen bir film izledim.

Gone Girl, duygu geçişleri yaşayacağınız bir film. Mesela Nick’e en başlarda kızarken daha sonra neredeyse ondan taraf oluyorsunuz. 5 sene içerisinde evliliklerinde neler yaşandığını kısa hatırlatmalarla ara sahnelerde görmek çok iyi düşünülmüş. Amy’nin nasıl kaybolduğun gösterildiği sahneler ise insanın ağzını açık bırakarak çorap söküğü şeklinde ilerliyor. Evlilikte sorun yaşayan hatta aldatıldığını öğrenen bir kadının intikam almak için ne kadar ileri gidebileceğini, hatta eşlerin birbirlerine nasıl mecbur olduklarını göreceksiniz. Ayrıca dikkatli izleyiciler için filmin başındaki ve sonundaki detay insanı oldukça etkiliyor. Özellikle evli çiftlere ve evlenmeyi düşünenlere tavsiyemdir bu film.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.