Gerçek İnci Nasıl Anlaşılır?

Gerçek inci ile sahte inci birbirinden ayırt etmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Bu alanda uzmanlaşmış olan isimler sadece bakarak bile safiye ile gerçek inci birbirinden ayırabiliyor. Çok sayıda kişiye gerçek inci nasıl anlaşılır sorusunun yanıtını merak ediyor. Bu noktada devreye pratik bir şekilde uygulanabilecek olan basit yöntemler giriyor. Bu yöntemleri uygulayarak gerçek inci ile sahtesini birbirinden ayırt etmeniz mümkün olabilir.

Bu yöntemler arasında en kolay olanı uygulamak için hafif bir kazıma işlemi yapmak gerekiyor.  Ancak bu yöntemi uyguladığınızda ve incinin gerçek olması durumunda inciye zarar verebileceğinizi de unutmayın. Sahte olanlar genellikle basit taşların inci görünümü kazandırılması ve sonrasında gerçek inci rengine boyanması ile elde ediliyor.  Sert bir cisim ile yüzeyine hafif bir şekilde kazımanız durumunda altından taşın kendi rengini rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak gerçek incileri kazıdığınızda imitasyon ürünlerde olduğu gibi altından farklı bir renk çıkmayacaktır.

İmitasyon İnciler Çok Ucuzdur!

Bildiğiniz gibi inci son derece kıymetlidir. Dolayısıyla fiyatlarının da çok ucuz olmasını beklememek gerekiyor.  Sadece fiyatına bakarak bile gerçek ile sahte inciyi ayırt etmeniz mümkün olabilir. Eğer satın almak istediğiniz incili tasarım çok ucuz ise şüphe etmeniz doğru olacaktır. Gerçek inci kullanılarak üretilen takı tasarımlarının çok ucuza satılmasını beklemeyin. Eğer sahte inciye gerçek inci parası ödemek istemiyorsanız güvenilir internet sitelerinden alışveriş yapmanızda fayda olacaktır.

Bu noktada sizlere önerimiz inci kolye modelleri için Altınbaş internet sitesini tercih etmenizdir. Bu internet sitesinde onlarca farklı tasarım seçeneği beğeniye sunuluyor. Dolayısıyla  istisnasız her zevke uygun bir inci kolye modeli bulmak son derece kolay oluyor. Üstelik makul bir bütçe ayırmanız bu özel tasarımlara sahip olmanız için yeterli olabiliyor. Sonuç olarak  kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye etmek amacıyla inci kolye modeli satın almak istiyorsanız risksiz bir  alışveriş yapabileceğiniz internet sitelerini tercih etmeniz en akılcı seçim olacaktır. Altınbaş internet sitesi bu noktada beklentileri ziyadesiyle karşılıyor. 2021 için özel olarak tasarlanan modelleri mutlaka siz de gözden geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.