Geniş Aileler İçin En İyi Araçlar

Geniş aileler için üç aracı karşoılaştırmasını yaptık .Bu araçlar;Renault’un Scenic Citroen’in C4 Picasso ve Ford’un C-Max’i.Bu karşılaştırmadan çıkan sonuçları şu şekilde özetleyebiliriz:

Üç aracın ilk etapta yakıt tüketimlerini karşılaştırdık. Renault’un Scenic’in yakıt tüketimi 100km 4.7 litre.Scenic maksimum 180km/s hıza ulaşabiliyor.Motor olarak 1.5 turbo dizel kullanan Renault Scenic’in fiyatı 81 binlira.

Citroen’in C4 Picasso’su 1.6cc önden çekişli olan araç 6 ileri otomatik şanzımana sahip.Citroen C4 Picasso’nun yakıt tüketimi 100km ortalama 4.0 litre.Aracın fiyatı ise 83 bin 300 lira. Citroen C4 Picasso’nun maksimum hızı ise 189km/s.

Son aile aracı olan Ford C-Max, 1560cc turbo dizel motora sahip.Aracın maksimum hızı 184km/s.Ford C-Max ‘in yakıt tüketimi 100km ortalama 4.1 litre.Aracın satış fiyatı ise 79 bin 295 lira.

Üç aracın içerisinde CitroenC4 Picasso tasarım,iç mekan özellikleri ve bagaj hacmi olarak diğer araçların önünde yer alıyor.C-Max ise performans ve sürüş dinamikleri ile ön plana çıkıyor.Ortaya çıkan tabloda en uygun aile aracı olarak C4 Picasso görğülüyor.Eğer sürüş dinamikleri ve perforemansa önem veriyorsanız ikinci sıradaFord C-Max ‘i tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.