Gece Makyajı İçin İpuçları

Eğlenceli bir akşam için hazırlanırken makyajınıza gündüz yaptığınızdan daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü ışık ve kıyafet farklılığı yüzünden gece makyajında kullanılan renk ve ürünlerin de farklı olması şart. Tabii bir de abartıya kaçmayın.

TEN RENGİNE DİKKAT EDİN
Sarışınlar kahve tonları, gri, elektrik mavisi far kullanmalı. Kızıllar kahverengi, oranj, kiremiti tercih etmeli. Esmerlerin rengi canlı yeşiller, buz mavisi ve kızıl kahve. Fondöten kullanırken de ten renginin bir ton açığını seçin. Çok beyaz tenlerde, tenin bir ton koyusu fondöten kullanılabilir. Kara sarı olanlarda ise pembe ağırlıklı fondöten kullanmakta fayda var.

CİLT YAPISINA GÖRE MAKYAJ
Kuru ciltler yoğun yağ içeren kozmetik ürünleri kullanmalı. Normal ciltlere, gözenekleri ufak ve kapalı olduğu için yağ oranı düşük kozmetikler yakışır. Yağlı ve hassas ciltlerde ise zemin fazla yağlı olmayacak şekilde denge ayarlanmalı.

PARLAK RENKLER KULLANIN
Suni ışık renkleri solgun gösterdiği için parlak renkler kullanmak gerekir. Yaldızlı olmak şartıyla eflatun, mor, turuncu renkler kullanabilirsiniz. Gece makyajınızda koyu renklerden kaçının.

BUNLARI DA UNUTMAYIN
Sadece gece makyajı olsun diye kalın fondöten sürmeyin. Gerekli yerlerde her zaman kullandığınız fondöteni sürün ya da ince bir fondöten ve kapatıcı tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.