Gece Film Yorumları

Erden Kıral’ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat yer alıyor. Onlara Vildan Atasever, Teoman Kumbaracıbaşı, Nur Sürer ve İlyas Salman gibi isimler eşlik ediyor. Filmin bir kısmı İzmir’de çekilmiş. Gece’nin genel konusunda; köyden zoraki bir şekilde göç etmek zorunda kalan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. Süsen, ailesine karşı gelerek Yusuf ile evleniyor. Ama bu seçim ona güzel şeyler vaat etmese de onun bundan haberi yoktur. Süsen, babası evi terk etmiş, aynı şekilde abisinin de eve pek gelmediği parçalanmış bir ailede büyümüş biridir. Zaten sırf bu hayattan kurtulmak için Yusuf ile evlenmeye karar veriyor. Ama Yusuf evlendikten sonra çok değişiyor. Ama yine de birbirlerine mecburdurlar.

Film için Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat çok iyi bir seçim olmuş. Özellikle ikili olarak hiç akla gelmeyecek iki oyuncuyu bir araya getirmek oldukça inandırıcılık sergiliyor. Ama şöyle bir şey var ki filmin fragmanında hikayenin çok hızlı ve yüksek tempoda geçtiği zannediliyor. Tam aksine yavaş ve durağan geçiyor. Ama filmin kurgusu tüm bunları geride bırakabiliyor. Özelikle anlatmak istenilen nokta ise; nefis ile hayatta gerçekleştirmek istenilen beklentiler arasında sıkışıp kalmak. Bir insanın hayatı nasıl alt üst olabilir değil de, zaten alt üst olmuş bir hayatın devamında daha neler yaşanılabilir?

Gece, Hasan Özkılıç’ın romanından uyarlanan bir film. Oyunculuklar ile birlikte güzel yerlere gelebilecek ve izlenilesi bir film sizleri bekliyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.