GDO’lu Ürünlerden Uzak Durulmanın Nedenleri

Herkes, bilim adamları tarafından icat edilen tüm ürünlerin insanlar için gerçekten güvenli olup olmadığını bilmek istiyor. Ürünlerin daha besleyici olması ve uzun raf ömrü gibi niteliklere sahip olması için “genetiği değiştirilmiş organizma” yani GDO’lu ürünler ortaya çıktı.
Şimdi herkes genetiği değiştirilmiş gıdaların, kanser ve alerji salgınlarına neden olabileceğini düşünüyor. Genetik olarak değiştirilmiş bitkiler, DNA genleri değiştirilerek geliştirilmiştir bitkilerdir. Aşağıda böyle bir uygulamanın dezavantajlarının örnekleri göreceksiniz:

1. Amerikalı ve Avrupalı ​​çocukların fıstık ve diğer gıdalara alerjileri olup olmadığı geliştirildi. Gıda tesisleri yabancı genlerin sağlığa beklenmedik ve olumsuz etkileri olabileceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir çalışmada farelerde sindirim sistemi üzerinde GM patates etkisi incelenmiştir. Bu çalışma, GM patatesi ile beslenen farelerin bağırsaklarıyla, genleri değiştirilmemiş patates ile beslenen farelerin arasında büyük farklılıklar olduğu iddia edildi.

2. GDO’lu gıdaların, insan bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkileri vardır. Genetik materyal ile kontamine yiyecek ve su teması, insanlarda kötü huylu tümörlerin büyümesini artırabilir. Diğer çalışmalarda gıda ve kanser arasında bir bağlantı olduğunu belirtti.

3. Bu gıda üretimi doğal olmayan bir yoldur. Bunlar vücudun gelecek nüfus için herhangi bir bilinmeyen zararlı özelliklerine neden olacaktır.

Yukarıda belirtilen tüm dezavantajlar, çevre ve insan sağlığı üzerinde kötü niyetli etkilerin geri döndürülemez olduğunu açıklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.