Game Of Thrones’un Sezon Finalinde Neler Oldu?

Yabancı diziler içerisinde fenomen haline gelen Game Of Thrones, bugün itibari ile sezon finali yapmış bulunmakta. Öğlen saatlerinde Twitter’da TT listesine #GameOfThronesFinale şeklinde giren dizi, sezonun son bölümüyle her zamanki gibi büyük ses getirdi. Senede 10 bölüm şeklinde yayınlanan dizide, ölümler yine birbirini kovaladı.

Dizinin sezon finalinde neler oldu? (Game Of Thrones 5. Sezon 10. Bölümü izlemeyenler için büyük Spoiler içerir)

Margaery’i bitirme planları için dahil olduğu inanç takımının Cersei için de planları vardı. Bilindiği üzere Cersei, İnanç grubu tarafından esir alınmıştı. Kurtulmasının tek yolu ise itiraf etmesiydi. Gördük ki itiraf ettikten sonra işlediği günahın bir de kefareti varmış. Kısacık kesilen saçarlıyla tüm halkın önünde çıplak şekilde yürüyerek bu bedeli ödeyebilecekti. İlk bölümden beri soğuk ve sevimsiz görünen Cersei’ye bu sahnelerde acımamak elde değil.

Gelelim Jon Snow’a. Yabanilerle işbirliği yapacağı sırada Ak Yürüyenlerin ortaya çıkması birçok ölümü de beraberinde getirmişti. Başarısızlıkla geri dönen Jon Snow’a karşı öfke büyümüştü. Gece nöbeti arkadaşları tarafından hain sayılan Jon, tuzağa düşerek birçok kez bıçaklanarak, “yaşaması artık mucize” dedirtti.

Selvi boylu leydimiz Brienne tarafından öldürülen Stannis’i bir kenara bırakacak olursak, sezon finalinin en şaşırtan sahnelerinden biri de Arya’dan oluşuyor. Birkaç bölümdür “hiç kimse” olmaya çalışan Arya, başka birinin yüzünü alarak Mace Tyrell’i öldürdü. İzinsiz bir şekilde gerçekleştirdiği bu dehşetten ve ölü bir insanın yüzünde Arya’nın siluetini gördükten sonra Arya’nın akıbeti ne olacak yeni sezonda göreceğiz.

Uzun süredir göremediğimiz Bran ve saz arkadaşları, sezon finalinde de ne yazık ki görünmediler. Cercie’nin kızı Myrcella da tam kurtuldu derken yine oyuna geldi. Büyük ihtimal o da aramızdan ayrılacak. Kimlerin kellesi gitmiş, Myrcella mı ölmeyecek? Onun dışında Drogon tarafından kurtarılan Khaleesi’ye ne olacağı ise tam bir muamma. Yani Game Of Thrones yaptı yine yapacağını. Büyük bir merakla yeni sezonu bekliyoruz.

Seneye görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.