Game Of Thrones 7. Sezon 3. Bölüm Yorumları

Sinema ve Televizyon 31 Temmuz 2017 - 23:53 186 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Game Of Thrones 7. Sezon 3. Bölüm Yorumları

3. Bölüm yine nefis başladı. Bu bölüm aksiyondan çok ağırlıklı olarak diyaloglardan oluşuyordu. Hatta uzun yıllardır bir araya gelmesi beklenen karakterleri nihayet yan yana görebildik. Her karşılaşmadaki diyaloglar büyük özenle yazılmıştı sanki. Kısaca herkes hiç susmadan konuşsa da hiç sıkılmadan izlenen, bir sonraki bir bölümün önünü açan detaylı bir bölüm oldu.

Bizim cüceyle Jon Snow’un karşılaşması güzeldi. Ne de olsa ilk sezonlardan bu yana ilk kez bir araya geliyorlardı. Bu karşılaşmanın yanında Davos’un Missandei’ye sulanması da olaya ufak bir mizah kattı.

Ve en önemli karşılaşma ise tabiki Jon ile Daenerys arasında oldu. O nasıl diyaloglar Allah’ım. Ama ilk girişte Missandei’nin kraliçesini tanıtırken şudur budur diyerek övmesinden sonra Davos’un “bu da sadece Jon Snow” gibi bir tanıtım yapması kahkaha attırdı. Ama sohbetin ilerlemesiyle açılıyor ve Kuzey’in kralını nasıl da övüyor dimi.

Diğer taraftan Euron amca iyice çıldırdı. Sözünü tuttu ve Cersei’ye hediyelerini getirdi. Cersei ise tam ona yakışan bir kötülükte Ellaria ve kızının sonunu getirdi. Kıştepesinde ise duygusal anlar yaşandı. Bran evine döndü dönmesine ama ne Sansa ne de Bran artık eskisi gibi değiller. Sam’in cephesinde ise işler istediği gibi gitti. Jorah’ı tedavi edip onu biricik aşkının karşısına çıkabilmesi için gönderdi. Sonlara doğru yine ufak bir savaş sahnesi yaşandı. Gri solucan ve askerleri Casterly Kayasına adım atmasına attı ama Lannisterlar ortadan kaybolmuştu. Yani burada yine Cersei devreye giriyor ve muazzam bir plan yaptığını gösteriyor.

Bütün Lannisterların Yüksekbahçe’ye doğru yol aldığını gördük. Ancak olan Olenna Tyrell’a oldu. Ölümü acısız olsa da son sözleri Jamie’nin canını derinden yaktı. Ama Jamie bunları hak ediyor. Tam akıllanıyor, Cersei’den nefret edecek diyorduk ki yine erkekliğine yenilerek ona teslim oldu. Üstelik kötü tarafını kabullenerek! Bu yüzden Olenna’ın itirafı son sahneye damgasını vurdu. Kadın kimseye kendini ezdirmedi, göründüğü her bölüm ders verir niteliğinde cümleler sarf etti. Ve ölüme gidişi de efsane oldu. Güle güle ninemiz…


Funda
funda_muslu@hotmail.com

İstanbul doğumlu, sinemayla yakından ilgilenen ve keyifli yazılar paylaşmaya çalışan bir kimyacı..

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çi’nin Beklenen 7. Bölüm Fragmanı Yayınlandı!

Yaklaşık üç haftadır yeni bölümü yayınlanmayan Çi'den yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Başrollerini Seren...

Gülizar Dizisinin Yayın Günü Belli Oldu!

Başarılı yönetmen Çağan Irmak'ın yeni dizisi Gülizar'ın başlama tarihi belli oldu. Başr...

12 Ocak Beyaz Show Konukları

Beyaz Show, verdiği iki hafta aradan sonra kaldığı yerden devam ediyor. Yılbaşı nedeniyle ekrana iki hafta ...

Lipton “Konuşalım Artık” Reklamı

Lipton'un dün yayınlanan yeni reklam filmi sosyal medya da en çok konuşulan konulardan biri oldu. Son dönem...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP